1 günlük bebeğini poşetle sokağa terk etmişti! O anne yakalandı

1 günlük bebeğini poşetle sokağa terk etmişti! O anne yakalandı

Şanlıurfa'da poşetle caddeye terk edilen 1 günlük erkek bebeğin rehabilitasyonu sürüyor. Bebeği caddeye vazgeçen annesi bulunarak nezaretine alındı.

Geçen pazartesi akşam saatlerinde Siverek ilçesi Camikebir Mahallesi'nde yaşayanlar, caddede poşette yeni doğmuş erkek bebek buldu. Etraftakilerin ihbarıyla bölgeye gelen takımlar, bebeği hastaneye götürdü, annesinin bulunması için de çalışma başlatıldı. Siverek Devlet Hastanesi'ndeki hakimiyette 1 günlük olduğu tanımlanan bebek, vaziyeti iyi olmadığı için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

ETRAF BASKISINDAN KORKUP TERK ETMİŞ

Polis takımları ise yapılan araştırmayla bebeği caddeye terk eden annesinin kimliğini tanımladı. Adresine tertip edilen harekâtla nezaretine alınan, adı açıklanmayan kadının boşandığı ve bebeği de nikahsız birliktelikle dünyaya getirip, etraf baskısından korkarak terk ettiğini söylediği bilindi. Emniyette denetlemesi süren şahsın, harekâtlarının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi. Bebeğin ise rehabilitasyonunun ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Şehir Müdürlüğü tarafından gözetmeye alınacağı bilindi.

1 günlük bebeğini poşetle sokağa terk etmişti O anne yakalandı