1 milyar liralık kripto para dolandırıcılığı iddiasında ses kaydı ortaya çıktı

1 milyar liralık kripto para dolandırıcılığı iddiasında ses kaydı ortaya çıktı

Yeni kripto para dolandırıcılığı iddiasında 1500 bireyden topladığı 1 milyar liralık kripto para ile kayıplara karıştığı öne sürülen Turgut V.’nin ses kayıtları ve yazışmaları ortaya çıktı. Kurmuş olduğu

Kurmuş olduğu Dogecoin Mining isimli sistem üzerinden yatırımcılarına 40 günde yüzde 100 kâr taahhüt ederek, yüzlerce kişiyi sisteme sürükleyen ve kendisini Erhan Polat olarak tanıtan Turgut V.’nin Telegram grubu üzerinden yatırımcılara attığı ses kayıtları ve yazışmaları ortaya çıktı. Kurmuş olduğu Telegram grubu üzerinden yatırımcıları ikna eden Turgut V.,  "Sayenizde çok büyük yatırımlar aldık, tekerrür tekerrür yatırım yaptılar" diye konuşuyor. Sistemin sekteye uğramasının ardından para çekim arzlarını kapatıp, yatırım almaya devam eden Turgut V.’nin gelen tepkiler üzerine bu süreçte yatırımcıları nasıl kandırmaya devam ettiği ses kayıdında ise, "Benim kaçtığım, göçtüğüm yok, ben buradayım. Bu ithamlar bana ağır geliyor. Şayet arkası niyetli bir zihniyette hareket etmiş olsaydım, kapatıp gitmiş olsaydım, inanın bu kadar çok güçüme gitmezdi" biçiminde konuşuyor.

"ÇOK BÜYÜK YATIRIMLAR ALDIK, İNANIN ÇOK HOŞ KAZANÇLARIMIZ OLACAK"

İnternet üzerinden sürekli oturumlar düzenleyen Turgut V. , "Dünyada eşi benzeri olmayan bir kazanç yöntemi olarak gümbür gümbür geliyoruz. Şimdiden ailemize katılan herkese, bizimle beraber bu yolda yürüyen bütün yatırımcılarımıza hayırlı uğurlu olsun derim. Bol kazançlar efendim. Sayenizde çok büyük yatırımlar aldık, hepinize çok çok teşekkür ederiz. Tekerrür tekerrür yatırım yaptılar. Kazan-kazan manayı ile çalışıyoruz, bizler kazandıkça sizlere kazandırmaya devam edeceğiz. Referans kazancı dediğimiz olay basmakalıpta yatırımcıların etraflarını da bir araya toplayarak güçlü bir ağ kurmak için oluşturulan bir sistem. Tek emelinin daha güçlü bir aile oluşturmak, daha güçlü bir altyapı oluşturmak için hazırlandığını hiç unutmayalım lütfen. Referans ağınız yüksekse, inanın çok hoş kazançlarımız olacak" diye konuşuyor.

"BENİM EMELİM İNSANLARIN PARASINI YEMEK DEĞİL ÖYLE OLSAYDI BANA KİMSENİN ULAŞAMAMASINI SAĞLARDIM"

Yaklaşık 1 milyar lira kıymetindeki Dogecoin ile birlikte kayıplara karıştığı iddia edilen Turgut V.’nin, kurmuş olduğu sistemi para çekimine kapatıp bir süre daha yatırım alması bu süreçte de yatırımcıları kandırmaya devam etmesi de ses kayıtlarıyla ortaya çıktı. Yaşanılan sıkıntının sistemin yazılımcısı Hasan B. yüzünden yaşandığını söyleyen Turgut V., "Bu kadar zamandır bekliyorsunuz, birazcık daha beklerseniz ölmezsiniz merak etmeyin. Nasıl bir çözüm bulurum, insanların sermayelerini nasıl geri döndürürüm bunların peşinde koştuğumu unutmayın. Evet, çekim arzlarını bilerek şu an onaylatmıyorum. Benim tasam hikâye anlatmak değil, benim maksadım çok değişik, benim maksadım tamamen insanların parasını yeme üzerine kurulan bir kumpas değil. Öyle bir zihniyette olmuş olsam çok değişik harekâtlar yapar ve bu sayede kendime kimsenin ulaşmamasını sağlayabilirdim. Benim tasam kalkıp da kimsenin parasını yemek değil. Emelim kaçmak göçmek değil. Yapmak istesem çok basit bir biçimde yapabilirdim. Yapılamayacak bir şey değil, bunu hepiniz biliyorsunuz. Sizden zaman istiyorum, ben bütün hesapları, sermayeleri aktarayım. Herkes hesaplarını görsün, varsa bir yanılgı düzenleyelim, beraber yapalım. Üç buçuk ayda emin olun sermayenizi alacaksınız. Bu ithamlar bana ağır geliyor. Şayet arkası niyetli bir zihniyette hareket etmiş olsaydım, kapatıp gitmiş olsaydım, inanın bu kadar çok güçüme gitmezdi emin olun. Herkes bana rahatlıkla ulaşabilecek merak etmeyin. Benim kaçtığım göçtüğüm yok ben buradayım. Ben hiçbir zaman yerimden ayrılmadım" dedi.

"ULUSUN PARASIYLA GİTTİ KONUT, ARABA ALDI"

Turgut V. sistem sekteye uğradıktan sonra yatırımcılara yaşanan sıkıntının sistemin yazılımcısı olan Hasan B. sebebiyle yaşandığını söyledi. Bunun üzerine konuşan Turgut V.’nin eski sevgilisi Songül Y. ile Hasan B. arasındaki konuşmalar şu biçimde:

H.B.: "Bu adamın söylediği iki sözünden bkocaman yalan. Ben bunu kavradım."

S.Y.: "Aynen öyle"

H.B.: "Bir insan neden kendi üzerine arabayı, konutu almaz? Yani bu sistem patlayacak, ondan sonra da kendi zan altına girecek. En azından öyle bir gidişat olduğunda üzerimde mülk varlığım gözükmesin diye, bir insan bu sebepten bunu yapar."

S.Y.:  "Adam ortadan bir kayboldu, pir kayboldu. Yani yok, ortalıklarda yok. İşine geldiğinin parasını veriyor, gelmediğine vermiyor."

H.B.:  "Aynen öyle. Ulusun parasıyla gitti konut aldı, araba aldı. Sonra yazılımsal problem dedi her şeyi benim üstüme attı."

"YATIRIMCI SAYISI 5 BİN KİŞİYE ERİŞTİ"

Öte yandan, Youtube üzerinden sistemin tanıtımını yapan youtuberların da sistem sekteye uğradıktan sonra tepki gösteren yatırımcıları sakinleştirmeye çalıştıkları, daha sonrasında ise sorumluluk kabul etmediklerini dile getirmeleri ses kayıtlarına şöyle yansıdı: "Erhan beyin kaçtığı, telefonlarına erişilmediği ile alakalı bazı balakalar dolanıyor. Öyle bir şey yok dostlar. Site sahipleri genellikle vurgun yapıp çıkma peşindeydiler fakat Erhan Bey buna karşın Dogecoin minning sitesini kapatmamayı, kimseyi mağdur etmemeyi ve yeni bir formatta Dogecoin minning sitesini devam ettirmeyi düşünüyor. Yaklaşık 3.5-4 aydır Erhan Bey’in siteleri Doge minning çok hoş ödemeler yapıyor. Sonuçta 5 bin kişiye erişti, yatırımcı sayısı. Dolayısıyla biraz zaman alacak. Dogecoin minning ödemelerini yapacak dostlar. Herhangi bir sıkıntı yok. Ben Erhan Bey ile yüz yüze tanışmış bkocamansiyim, Erhan Bey idealleri emelleri olan bkocamansi. Bu projeyi kesinlikle çok daha iyi yerlere getirecek dostlar" 

"BEN TANITIMINI YAPARIM BUNA DA KİMSE BİR ŞEY DİYEMEZ"

Turgut V.’nin kayıplara karışmasının ardından ise, "Artık usunuza ne geliyorsa her türlü şikâyete, davaya beni de dahil edebilirsiniz. Her türlü arkasında dururum. O sitelerle de herhangi bir bağlantım yok. Evet, kanalımızda da yatırımcı olarak videolarını yayınladık" diyor.

Başka bir youtuber, "Ben o şahsın isminin Turgut olduğunu bile bilmiyordum. Erhan diye biliyorum bu dostu. Sonuçta tanıtım yapıyoruz biz, video içeriği üreticisiyiz. Ben tanıtımını yaparım buna da kimse bir şey diyemez. Bunu engelleyen bir madde, kanun filan da yok. İstediğim şeyi tanıtırım. Bu adamlar 3 ay ödedi, 2 ay ödedi, 1 ay da ödeyebilirdi, 4 ay da ödeyebilirdi, 6 ay da ödeyebilirdi. 6 ay ödeseydi 6 ayın sonunda da aynı olacaktı. Bu iş böyle" ifadesini kullanıyor.

: Alakanızı Çekebilir 20 bin hoca atanıyor... Erdoğan'dan yüz yüze eğitimle alakalı net mesaj!4 Eylül'de başlayacak... Genelge yayımlandı: Yurt dışından gelişlerde yeni kurallarEzber bozan sonuç: 2 kat daha fazla!

Borsada kolay harekât ve düşük komisyon için tıklayın