10 gün önce baskın yapılmıştı! Pavyona çevrilen lokantada yine aynı manzara

10 gün önce baskın yapılmıştı! Pavyona çevrilen lokantada yine aynı manzara

İstanbul Maltepe'de restoran ruhsatı olduğu halde pavyona çevrilen dükkanına yeniden baskın yapıldı. 10 gün evvel baskın yapılan mekanda yeniden aynı manzara ile karşılaşıldı. Şirketin tekerrür…

İstanbul'da koronavirüs temkinleri kapsamında teftişler sıklaştırıldı. Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü takımlarının teftişleri sürerken polisler, ihbar üzerine daha evvel baskın yapılan bir şirkete geldi. Takımlar, 10 gün evvel restoran ruhsatıyla pavyon olarak çalıştırıldığı için cezai işlem uyguladıkları işyerinde yeniden aynı manzara ile karşılaştı. İçeride yeniden bir hayli bireyin müzik eşliğinde oturduğu görüldü. Ayrıca şirketin tekerrür tutulmamak için pencerelerini perdelerle kapattığı tespit edildi.

İçeride bulunan 26 bireye, 3 bin 460 liradan toplam 89 bin 960 lira para cezası kesildi İş yeri sahibi ve 10 bayan işlem yapılmak üzere polis merkezine götürüldü.

10 gün önce baskın yapılmıştı Pavyona çevrilen lokantada yine aynı manzara

BİR TEPKİ ÇEKEN GÖRÜNTÜ DE KONYA'DAN

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı tehlike haritasında 'çok yüksek tehlikeli' şehir olarak kırmızı kategoride yer alan Konya'da polis ekipleri, 2 cümbüş mekanına baskın tertip etti. Caddeye çıkma kısıtlaması ile sosyal mesafe ve maske kaidelerini ihlal eden 37 bireye 233 bin 100 lira ceza uygulandı.

Selçuklu Emniyet Müdürlüğü takımları, 'çok yüksek tehlikeli' şehirler arasındaki kentte caddeye çıkma kısıtlaması olan saatlerde kaidelere uyulmayan mekanları tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Musalla Bağları Semti'ndeki Gülyurdu Cadde ve İhsaniye Semti, Harmankaya Cadde'ta bulunan 2 dükkanının sarih olduğu tespit edildi. Harekât tertip eden takımlar, aralarında bayanların da bulunduğu 37 bireyin içki ve müzik eşliğinde eğlendiğini tanımladı. İş yeri mesulleri Müslüm K. ve Sefa K., haklarında 'damga bozma' ile 'bulaşıcı hastalıklara ait temkinlere ters davranma’ kabahatlerinden adli işlem başlatılmak üzere nezaretine alındı. Cümbüş mekanlarındaki 37 bireye ise Şehir Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca 'caddeye çıkma kısıtlaması ile sosyal mesafe ve maske kaidelerini ihlal etmek'ten 233 bin 100 lira ceza kesildi.

10 gün önce baskın yapılmıştı Pavyona çevrilen lokantada yine aynı manzara