'10 liraya öpüşelim' diyerek kandırdılar... 130 lirayı alıp kaçtılar

'10 liraya öpüşelim' diyerek kandırdılar... 130 lirayı alıp kaçtılar

Afyonkarahisar'da mermer fabrikasında çalışan K.Y.'nin 19 yanına giderek, '10 liraya öpüşelim' diyerek 130 lirasını alan 2 kadın, şikayet üzerine yakalanıp nezaretine alındı.

İmaret Camisi bahçesinde oturan mermer emekçisi K.Y.'nin yanına dün saat 12.30 sıralarında gelen iki kadın, 10 lira karşılığında öpüşebileceklerini söyledi. Teklifi kabul eden K.Y., kadınlarla birlikte uygun bir alana geçti. Kadınlar, burada emekçiden 20 lira daha istedi. K.Y., kadınlara 20 lira daha verdi. Ardından K.Y.ile birlikte Marulcu Semti Gedik Ahmet Paşa Sokak'ta yürüyen kadınlar, 100 lira daha isteyerek vermediği takdirde kendilerini taciz ettiği iddiasıyla bağıracaklarını söyledi. Korkup kadınlara 100 lira daha veren K.Y., daha sonra polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Harekete geçen polis ekipleri, 2 kadını Kadınana Caddesi'nde yakaladı. Yapılan kimlik çalışmasında kuşkuluların 17 kabahat kaydı olduğu tanımlanan A.D. 28 ile 6 kabahat kaydı olan E.D. 26 olduğu saptandı. Emekçinin 130 lirayı kendilerine hayır emelli verdiğini iddia eden 2 kadın emniyetteki operasyonlarının ardından adliyeye hoşlank edilecek.