10 ve 200 liralar yeni imzayla tedavüle giriyor

10 ve 200 liralar yeni imzayla tedavüle giriyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası imzalar dışında herhangi bir değişiklik olmayacak 10 ve 200 lirayı piyasaya sürecek.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, E9 Emisyon Grubu V. Tertip 200 lira ve 10 lira banknotların tedavüle çıkarılacağını duyurdu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'den yapılan açıklamaya göre, 1211 rakamlı yasanın bankaya verdiği yetkiye katlanarak E9 Emisyon Grubu V. tertip 200 lira ve 10 lira banknotlar, 16 Temmuz'dan itibaren tedavüle verilecek.

Halen tedavülde bulunan E9 Emisyon Grubu I., II. III. ve IV. tertip 200 lira ve 10 lira banknotlara mukayeseyle, V. tertip 200 lira ve 10 lira banknotlardaki imzalar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile birlikte Başkan Yardımcısı Dr. Emrah Şener'e ait olacak şekilde yeniden düzenlendi.

Söz mevzusu banknotlar, üzerindeki imzalar dışında ebatları, ön ve arka surat kompozisyonları ile genel nitelik ve görünümleri bakımından I., II. III. ve IV. tertipleriyle tamamen aynı olacak.

I., II., III., IV. ve V. tertip banknotlar birlikte tedavül edecek olup V. tertip 100 lira, 50 lira, 20 lira ve 5 lira banknotlara ilişkin bülten daha sonra yapılacak.

: İlginizi Çekebilir Koronavirüste son tablo: 5 ilde gidişat kritik! Koca'dan çağrı: Zaman kaybetmeden...Atina'ya Galatasaray tepkisi! Yunanistan büyükelçisi Dışişleri'ne çağırıldıBiden'ın Türkiye Büyükelçi adayı belli oldu

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın