12 suç kaydı olan hırsızlık şüphelisi: Bilinçsizce çaldım

12 suç kaydı olan hırsızlık şüphelisi: Bilinçsizce çaldım

Adana'da pişmaniyeci Yalçın Akkaş’ın 33 arabasını düz kontak yaparak çalan Ömer Özdemir 36, tutuldu. 12 kabahat kaydı olan, ifadesinde, “Arabayı şuursuzca çaldım. Bir vakit dolaşıp, konutuma döndüm.

Vaka, 9 Mayıs günü saat 04.00 sıralarında Sarıçam ilçesi Gültepe Semti’nde alana geldi. Pişmaniye satarak uyumunu sağlayan Yalçın Akkaş, 55 LP 954 plakalı arabasını apartmanın otoparkına park edip, evine gitti. Sabah saatlerinde otoparka inen Akkaş, arabasını yerinde göremeyince Şehir Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ihbarda bulundu. Vakayla alakalı çalışma başlatan Oto Hırsızlık Ofis Amirliği takımları, güvenlik kamerası görüntülerini tahlile aldı. Görüntülerde, şapkalı bir şahsın kapısı kilitli olmayan arabaya binip, düz kontak yaparak çalıştırdıktan sonra apartmandan böldüğü görüldü. Kuşkulunun, vaka yerine yakın bir mazot istasyonundan arabanın ambarını doldurduğu daha sonra da uzaklaştığı tanımlandı.

12 suç kaydı olan hırsızlık şüphelisi: Bilinçsizce çaldım

‘ŞUURSUZCA ÇALDIM’

Polisin yaptığı çalışmada kuşkulunun, hırsızlık, isteyerek yaralama, trafik güvenliğini riske sokma kabahatlerinden 12 kaydı olan Ömer Özdemir olduğu tanımlandı. Adresi tespit edilen Özdemir, yapılan baskında tutuldu. Özdemir’in adresindeki aramada çaldığı araba ile taşıttan söktüğü ses sitemi ele geçirildi. Emniyete götürülen Özdemir ifadesinde, “Vaka günü caddede yürürken arabayı gördüm. Daha sonra duvardan sıçrayıp, şuursuzca arabayı çaldım. Mazot aldıktan sonra bir vakit dolaşıp, konutuma döndüm. Bu vakayı nasıl gerçekleştirdiğimi öğrenmiyorum” dedi.

Emniyetteki operasyonlarının ardından adliyeye sevk edilen Özdemir, çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi. Çaldığı araba ve ses sistemi, sahibi Akkaş’a teslim edildi. 

12 suç kaydı olan hırsızlık şüphelisi: Bilinçsizce çaldım