140 kilo eroinle yakalanan TIR şoförü: Para tatlı geldi

140 kilo eroinle yakalanan TIR şoförü: Para tatlı geldi

Diyarbakır'da, 140 kilo eroinin ele geçirildiği TIR'ın sürücüyü tutuklu Mehmet Kasım S. hakkında, 15 seneye kadar hapis istemiyle dava açıldı. Mehmet Kasım S., ifadesinde, "R.T., elindeki eroini İstanbul'a

Şehir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü takımlarınca 11 Mart'ta kentin giriş ve çıkışlarında yapılan uygulamada, Sşehirvan yolunda kuşku üzerine TIR durduruldu. Yapılan aramada narkotik köpekleri 'Risko' ve 'Çiko'nun tepki vermesi sonucu dorsenin içi söküldü. 261 parça halinde 140 kilo eroin ele geçirildi. TIR sürücüleri Mehmet Kasım S. ve F.S., nezaretine alındı. TIR'daki eroinin son 10 senede kentte ele geçirilen en büyük ölçü olduğu belirtildi. Adliyeye sevk edilen Mehmet Kasım S., çıkarıldığı egemenlikçe hapsedildi, F.S. de adli hakimiyetle serbest vazgeçildi.

"150 BİN TL VERDİ, BORÇLARIMI ÖDEDİM"

Mehmet Kasım S. hakkında 'uyuşturucu, uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlamak' suçundan 15 seneye kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddia belgesi, 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddia Belgesindeki ifadesinde Mehmet Kasım S., "Van'da 1 sene evvel tesadüfen tanıştığım R.T., bana elinde eroin olduğunu söyledi. Uyuşturucuyu İstanbul'a götürmemi istedi. Başta kabul etmedim ancak daha sonra para tatlı gelince sevk için tekerrür kendisiyle görüştük. Bana 150 bin TL vereceğini söyleyince kabul ettim. Taşıyacağım mülkün eroin olduğunu öğreniyordum. 7 Mart'ta sakin bir yerde buluştuk. R.T.'nin taşıtıyla getirdiği eroinleri vasıtama yükledim. Bana 150 bin TL'yi verdi. O parayla borçlarımı ödedim. Daha sonra İstanbul'a doğru yola çıktım ve tutuldum. Pişmanım, keşke böyle bir şeye kalkışmasaydım" dedi.