1.5 milyon TL bütçe ayırdı... Bülent Ersoy'un mezarı derin olacak, asansörle inilecek!

1.5 milyon TL bütçe ayırdı... Bülent Ersoy'un mezarı derin olacak, asansörle inilecek!

Bülent Ersoy'un babası Fikret Erkoç geçtiğimiz ekim ayında hayatını kaybetmişti. Ersoy'un defin sırasında çekilen görüntüleri 7 ay sonra yine gündeme gelmişti. Kazılan kabri göstererek yanındaki şahsa

Bülent Ersoy, geçen sene ölüm eden babası Fikret Erkoç’un kabir yerinin kazıldığı sırada yanında bulunan dayanakçısına “Dar değil mi? Eee ben ne olacağım? Ben standartta sığmam ki” biçiminde sual sormuş, bunun üzerine Ersoy'un arkadaşı Fevzi Siverek de “Sana daha büyük yapacağız.” demişti.

İkilinin bu diyalogu sosyal medyada yine gündeme gelince Ersoy’a, kabir başındaki bu sohbet anımsatıldı. Muhabirlerin “Kabir yeriniz emin mi? Evvelden tasarladınız mı?” suali üzerine Ersoy, "Sayın İçişleri Bakanı'ndan istirham ettim. Evet, kabir yerim belirli.” dedi ancak detay vermedi.

KABRİNİ DERİN YAPACAĞIZ!

Al Sana Haber programına bağlanan Ersoy’un dayanakçısı Fevzi Siverek “Bayağıda yaşayan bir insana kabir yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir gidişat değil. Ama bilindiği üzereniz Türkiye’ de bir anane vardır. 4-5 karakter bir aile mezarlığı alınıp yapılır. Bilindiği Üzereniz Bülent Ersoy’ un babasının defin harekâtı sırasında kabir başında bir mevzu oldu. Bülent Hanım, İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu’ ya bir rica da bulunup, kendileri de teveccüh emretmiş ve ‘gereğini yapacağını’ söylemişler.

1.5 milyon TL bütçe ayırdı... Bülent Ersoyun mezarı derin olacak, asansörle inilecek

Bülent Hanım’a Zincirlikuyu’dan bir kabir yeri ayarladım. Ama hayranları erişmesin diye azıcık derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ın kabrini asansörlü yapacağız. Asansörle alt indireceğiz. Asansör de parolalı olacak. Bir de kabrini sade yapacağız. Öğreniyorsunuz dinimiz de çok cafcafa izin etmez. Allah geçinden versin tabi kimin ne zaman can vereceği belirli olmaz. Şayet benden evvel Hakk’ın rahmetine kavuşursa böyle bir projemiz var. Bülent Ersoy’ u gömmek istemem tabi benim 27 yıllık hem arkadaşım, hem ailem. Bizden evvel ölüm ederse 3 karakter kabir yeri hazır.”

Siverek “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim kabrin bitmesi, sistemi vs. takribî 1,5 Milyon TL meblağ” dedi.

Gözüm kapalı canımı ortaya koydum!Hürriyet LogoHürriyet.com.tr