15 Temmuz şehidi ikiz polislerin babası, gözyaşlarıyla oğullarını andı

15 Temmuz şehidi ikiz polislerin babası, gözyaşlarıyla oğullarını andı

ADANA’da kent protokolü, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında şehit olan polis ve askerlerin kabirlerini ziyaret etti. Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na F-16’larla tertip edilen atakta

Adana Valisi Süleyman Elban ile kent protokolü, Fetullahçı Terör Örgütü'nün FETÖ 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü sırasında, Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na F-16’larla tertip edilen atakta şehit olan polis memuru ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç’un, Yüreğir ilçesine bağlı Aliöğretmenli Semti’ndeki kabrini ziyaret etti. Burada aile yakınlarına başsağlığı dileyen Elban, şehitlerin kabirlerine karanfil vazgeçip, dua etti. Şehitlerin babası Hacı Ali Oruç ile annesi Senem Oruç, oğullarının kabrinde gözyaşı döktü.

‘KIYAMETE KADAR MİNNETTARIZ’

Vali Elban, 15 Temmuz gecesi şehit düşenleri rahmet ve minnetle andığını ifade ederek, "Adi darbe teşebbüsünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, gözünü kırpmadan vatan ve mukaddesat talihine canını feda etmeye hazır bir hayli kahraman vatan evladının fedakarlığıyla bertaraf ettik. Bu belayı def ederken 251 şehit verdik. Bunlardan iki tanesi de Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşler. Onlara kıyamete kadar minnettarız. Allahın İzniyle bir daha bu ulusun, böyle bir adi darbe teşebbüsünü yaşamamasını temenni ediyorum” diye konuştu.

15 Temmuz şehidi ikiz polislerin babası, gözyaşlarıyla oğullarını andı ‘DEVLETİMİZİ BEĞENİYORUZ’

İkiz şehitlerin babası Hacı Ali Oruç ise her 15 Temmuz’da yaralarının tazelendiğini belirterek, "O günler artık geride kaldı. Biz devletimizi beğeniyoruz ve arttayız. Cumhurbaşkanımız emir verdiğinde yeniden bu canlar feda olsun. Allah o günleri bir daha yaşatmasın. Tüm şehitlerimize rahmet, ailelerine baş sıhhati diliyorum" ifadesini kullandı.

15 Temmuz şehidi ikiz polislerin babası, gözyaşlarıyla oğullarını andı

Daha sonra kent protokolü, 66’ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı kışlasında darbecilere müdahale esnasında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine’nin Asri Kabirlik’taki mezarını ziyaret etti.


Duaların edilmesinin ardından Buruk Kabirliği’na giden protokol, 15 Temmuz gecesi helikopter kaptanlığı eğitimi almak için Ankara’da bulunduğu sırada şehit düşen polis memuru Yunus Uğur’un da kabrine karanfil bıraktı.

15 Temmuz şehidi ikiz polislerin babası, gözyaşlarıyla oğullarını andı