15 Temmuz şehidi kardeşinin mezarını ziyaret edip, Türk bayrağı astı

15 Temmuz şehidi kardeşinin mezarını ziyaret edip, Türk bayrağı astı

FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsü sırasında F-16'lar tarafından bombalanan Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit olan Özel Harekat polisi Halil Hamuryen 36, abiyi…

FETÖ/PDY’nin darbe teşebbüsü sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'ndaki mesaisini tamamladıktan sonra evinde dinlenirken, çağrıldığı vazife sırasında şehit olan Özel Harekat polisi Halil Hamuryen'in acısı ilk günkü tazeliğini gözetiyor. Erciş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne adı verilen Halil Hamuryen’in, ilçe merkezindeki 15 Temmuz Parkı'na da darbenin kahramanlarından olan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir ile yan yana portreleri çizildi.

Şehidin abiyi 3 çocuk babası Bilal Hamuryen 56, 15 Temmuz’un 5’inci sene dönümünde kardeşi Halil Hamuryen’in Çelebibağı Kabirliği’ndaki kabrini ziyaret etti, çiçek vazgeçip, bir müddet dua etti. Hamuryen, kardeşi ve Ömer Halisdemir'in portelerini bulunduğu alana da Türk sancağı astı. Acılarının hali hazırda ilk günkü gibi taze olduğunu belirten Bilal Hamuryen, "Kardeşimi 15 Temmuz gecesi yaşanan alçak FETÖ atağında şehit verdik. O gün kardeşimizi Deoksirübo Nükleik Asit tespitiyle tanımladılar. Tanığımızın silahı patlamada erimişti. Bunu bize yaşatan alçak terör örgütü bunun hesabını verecek. 15 Temmuz’un acısını her geçen gün daha da ağır yaşıyoruz. Gölbaşı Özel İşlem Daire Başkanlığı'na yapılan atak hepimize yapılmıştır" dedi.

15 Temmuz şehidi kardeşinin mezarını ziyaret edip, Türk bayrağı astı


Bilal Hamuryen, şehit kardeşinin ailesinin Ankara'da yaşadığını, kardeşinin vasiyeti üzerine yeğeninin de eğitimini sürdürdüğünü söyledi. Kendilerine büyük destek veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan'a teşekkür ettiklerini de belirten Hamuryen, "Şehidimizin bir vasiyeti vardı. Tek çocuğu 8 yaşındaki Mustafa Buğra’nın Ankara’da okumasını istemişti. Kardeşimiz şehit olduktan bir müddet sonra yengemiz Özlem Hamuryen ve yeğenimiz Mustafa Buğra Hamuryen, Ankara’ya yerleşip orada yaşamaya başladı. Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan, Buğra'ya sahip çıkıp orada bir özel koleje yerleştirdi. Allahın İzniyle Buğra babasına ve vatanına yakışır bir evlat olur. Büyük destek veren Emine Hanım’a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.