15 Temmuz'da darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun: 15 gün boyunca çok zor günler geçirdim

15 Temmuz'da darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun: 15 gün boyunca çok zor günler geçirdim

İzmir'de FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü sırasında sela okuduğu için darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun, o geceyi anlattı. Kuzgun, "Büyük darbe aldım ve 15 gün süresince çok güç günler

Narlıdere ilçesi Kutlu Yalvaç Camisi'nde 15 Temmuz gecesi sela okuduktan sonra 2'si kadın 3 şahıs tarafından darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun, darbe teşebbüsünün sene dönümünde yaşadıklarını anlattı.

'Devlet Övünç Madalyası' ve gazilik beratı alan Mehmet Kuzgun, vatan için canını vermeye hazır olduğunu dile getirerek, "15 Temmuz gecesi, Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından telefonla aranarak, darbeye karşı camilerimizde halkımızı uyarmak ismine sela verdik. Sela verdikten sonra cami kapısının önünde 2 kadın, 1 erkek 'Ne yapıyorsun?' diye sordu. Ben de 'Memleketimize darbe olduğu için sela veriyor ve halkımızı caddeye davet ediyoruz' dedim. Bana 'Bu darbe asıllaşacak' dediler, ben de 'Hayır, hakikatleşmeyecek' dedim. Ağza alınmayacak hakaretlere maruz kaldım. Bir erkek boşluğuma yumruk atınca soluksuz kaldım. Kadın ise kaldırım taşı ile sırtıma ve göğsüme vurdu. Gözlüklerim kırıldı. Dışarı doğru çıkarken tekerrür darbedildim. Büyük darbe aldım ve 15 gün süresince çok güç günler geçirdim. Misyonumu yaptım. Yeniden olsa yeniden yaparım, vatan için bu halkımızı çağırırız. Zira bu topraklar, kolay kolay alınmadı. Bir karış toprak olsa da kimseye vermeyiz. Atalarımız bize bu toprakları vazgeçmek için nasıl canlarını ve kanlarını feda ettiyse; biz de kanımızın son damlasını vermeye hazırız" dedi.

15 Temmuzda darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun: 15 gün boyunca çok zor günler geçirdim

'KEŞKE O GÜN ŞEHİT OLSAYDIM'

Emekli olduktan sonra Manisa'ya yerleşen Kuzgun, aynı hadisenin yaşanması halinde evinin balkonundan yeniden sela vereceğini belirterek, "O gün istedikleri darbeyi hakikatleştiremediler. Keşke o gün şehit olsaydım diyorum. Allah'ın huzuruna keşke şehit olarak gitseydim. Gerçekten o gün şeref duydum. Yapılan darp yalnızca Mehmet öğretmene değil; Türk halkına yapılmış bir harekettir. Allah vatanımıza, halkımıza bir daha böyle acı günler göstermesin. Allah göstermesin ancak tekerrür düşmanlar ile içimizdeki alçaklar, vatanımıza ve bayrağımıza bir daha böyle darbe yapmak isterlerse; konutumuzun balkonuna çıkar, bayrağımızı da göğsümüze alarak, haykıra haykıra selalarımızı veririz. Canımı vermeye hazırım" diye konuştu.

15 Temmuzda darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun: 15 gün boyunca çok zor günler geçirdim