15’lik şampiyon Formula 4 yolcusu

15’lik şampiyon Formula 4 yolcusu

Türkiye Formula Junior Karting şampiyonu olan 15 yaşındaki Sarp Arhan Or, Fransa’da tertip edilecek Formula 4 yarışlarına katılmaya hak kazandı.

VKV Koç Lisesi’nde 10. sınıf talebesi olan Sarp Arhan Or’un geçtiğimiz sene sınıf dostlarıyla dolaşmaya gittiği İstanbul Tuzla’daki Karting Park alakasını çekti. Kuruluşlardaki kiralık vasıtalara binen Or, sınama sürüşlerinde pist rekoru kırdı. Sarp Arhan’ın performansı kuruluşlardaki eğitimcilerin dikkatini çekti. Eğitimciler, genç sporcuya karting sürüş eğitimleri verdi. Or, yoğun çalışmaların ardından 2021 Türkiye Formula Junior Karting müsabakalarına katıldı ve onlarca sporcunun katıldığı yarışta Türkiye birincisi oldu.

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDEBİLMEK İÇİN SPONSOR ARIYOR

Mektep yaşamında da galibiyetli bir talebe olan Or, 11 yaşındayken motosiklet kullanmaya başladı. Motokros müsabakalarında dereceler aldı. Kartingde de bir hayli galibiyete imza atan Sarp Arhan Or, “2022 yılında Fransa’da Formula 4 yarışları tertip edilecek. Türkiye’de elde ettiğim galibiyetlerin ardından Fransa’daki yarışlara katılmaya hak kazandım. Ancak sponsorluk arıyorum. Müracaatın mart ayına kadar yapılması gerekiyor. Takribî 150 bin Euro sponsorluk lüzumumuz var. Bu spora çok erken yaşta başladım. Bu sebeple Formula 1’e girme uğrum çok yüksek. Türkiye’yi bu alanda temsil etmek istiyorum. Bir Hayli galibiyete imza atacağıma inanıyorum” dedi.