16 yaşındaki Ayşe Canpolat'ın feci ölümü! Sürücü kaza anında canlı yayın yapıyormuş

16 yaşındaki Ayşe Canpolat'ın feci ölümü! Sürücü kaza anında canlı yayın yapıyormuş

İzmir'in Buca ilçesinde, yolun karşısına geçmek isteyen Aysu baskın Canpolat'a 16 çarpıp vefatına neden olan sürücü Ercan Karadağ'ın, kaza anında sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı…

Kaza, 10 Temmuz'da sabaha karşı Homeros Bulvarı'nda alana geldi. İddiaya göre, bir mazot istasyonundan alışveriş yaptıktan sonra yolun karşısına geçmeye çalışan Aysu baskın Canpolat'a, Ercan Karadağ idaresindeki 03 RK 355 plakalı cip çarptı.

Çarpmanın tesiriyle Canpolat yola savruldu, sürücü Karadağ ise olay yerinden kaçtı. Etraftakiler, desteğe koşup, Canpolat'ı kendi ihtimalleriyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi SBÜ Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan tüm müdahalelere karşın Canpolat, hayatını yitirdi.

16 yaşındaki Ayşe Canpolatın feci ölümü Sürücü kaza anında canlı yayın yapıyormuş

Kazanın ardından cipin plakası tespit edilip, sürücüsünün tutulması için polis bölgede çalışma başlattı.

Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü Kabahat Tedbire ve Ofis Amirliği takımlarının Plaka Tanıma Sistemi PTS ile kuşkulunun Bayraklı'da olduğunu tanımlamasıyla, bu bölgede yoğunlaşan takımlar, cip sürücüsü Karadağ'ı evinde yakalayıp, gözaltına aldı. Karadağ'ın içkili taşıt kullanmaktan 4 ay evvel ehliyetine el konulduğu tanımlandı. Polisteki operasyonlarının ardından adliyeye sevk edilen Karadağ, adli hakimiyet koşuluyla özgür vazgeçildi.

ÇARPTI, KAÇTI

Bu arada, kazanın, cip sürücüsü Ercan Karadağ'ın seyir halindeyken sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı sırada alana geldiği ortaya çıktı. Karadağ'ın canlı yayın görüntülerinde, seyir halindeyken Aysu baskın Canpolat'a çarptığı ve durmadan yoluna devam etmesi de yer aldı.

: İlginize Sürükleyebilir Büyük tatil göçü! Türkiye sanki yerinden oynuyor...İzmir mitingine sert tenkit: CHP, HDP'ye dönüşüyor!Aşıda yeni tasarı emin oldu! İşte Eylül niyeti...