17 yaşındaki Muhammet Talha'nın acı ölümü! Rögar kapağının yanları doldurulmayınca...

17 yaşındaki Muhammet Talha'nın acı ölümü! Rögar kapağının yanları doldurulmayınca...

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde kurye Muhammet Talha Karabacak, 17, yanları kapatılmayan rögar kapağının üzerinden geçince hakimiyetini kaybettiği motosikletiyle karşı istikametten gelen arabanın altına

Kaza, dün gece saatlerinde Darıca ilçesi Nenehatun Semti Sokullu Sokağı’nde alana geldi. Kurye olarak çalışan Muhammet Talha Karabacak, yanları asfalt ile kapatılmayan rögar kapağının üzerinden geçerken motosikletinin hakimiyetini kaybetti. Yıkılan motosiklet, karşı istikametten gelen arabanın altına girdi. Etraftakilerin ihbarı üzerine kaza yerine polis ve sağlık takımları sevk edildi. Gelen sağlık takımlarının ilk müdahalesinin ardından Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Karabacak, hekimlerin tüm mücadelesine rağmen kurtarılamadı. Araba sürücü ifadesi için polis merkezine götürüldü.

'SABAH SAATLERİNDE HEMEN KAPATILDI'

Kazanın ardından rögar kapağının sarih kısımları asfalt ile kapatıldı. Kazaya şahit olan Muhammet Talha Karabacak’a ilk müdahaleyi yapan Zafer Güney, "Motosikletli çocuk buradan geldi, rögara tekerleği düşürdü ve karşıdan gelen otomobilin altına girdi. İlk dayanağını yaptım, müdahale etmek istedim ama çok kan kaybediyordu. Daha sonra ambulans ile hastaneye götürüldü ve öldüğünü bildik. Rögar kapağı da sabah saatlerinde gelen vazifeliler, tarafından yarım saat içerisinde kapatıldı" dedi.

17 yaşındaki Muhammet Talhanın acı ölümü Rögar kapağının yanları doldurulmayınca...

'MİNİK BİR KUSUR SURATINDAN GİTTİ'

Karabacak'ın balansını kaybettikten sonra arabanın altına girdiğini bildiklerini belirten Muhammet Talha'nın dostu Doğukan Çetin ise, "Talha, bizim semtten dostumuzdu. O da kuryeydi, ben de kuryeyim. Yollar zati bozuk, Talha yukarıyadan gelip buradaki çukura giriyormuş. Balansını kaybettikten sonra otomobilin önüne düşüyor. Araba da duramayınca çocuğu altına alıyor. Dün gece bu rögar kapağının etrafı sarihti sabah kapatmışlar. Minik bir kusur suratından gitti çocuk. İyi bir insandı" diye konuştu.

17 yaşındaki Muhammet Talhanın acı ölümü Rögar kapağının yanları doldurulmayınca...