1.8 milyon dolara alıcı buldu! Ünlü rapçinin giydiği ayakkabı rekor kırdı

1.8 milyon dolara alıcı buldu! Ünlü rapçinin giydiği ayakkabı rekor kırdı

Amerika Birleşik Devletlerili namlı Rapçi Kanye West son günlerde boşanma haberleriyle gündemdeydi. Bu defa West, Nike işbirliğiyle planladığı tanınmış Yeezy pabuçlarının satışıyla gözleri üzerine…

Sotheby's Müzayede Konutu tarafından Rapçi Kanye West'in giydiği Nike işbirliğiyle planladığı tanınmış Yeezy pabuçları satışa çıkmıştı. Evvel Amerika Birleşik Devletleri başkan adayı olmasıyla sonrasında ise eşi Kim Kardashian'la hadiseli boşanma sürecinden dolayı gündemden düşmeyen West'in pabucu 1 milyon dolardan satışa çıkmıştı.

NEREDEYSE İKİ KATINA SATILDI, REKOR KIRDI

West'in kundurasının özel bir şirket tarafından 1,8 milyon dolara satın alındığı belirtildi. Böylece ulusa sarih satışlarda azami maliyet rekoru da kırılmış oldu.

1.8 milyon dolara alıcı buldu Ünlü rapçinin giydiği ayakkabı rekor kırdı

Daha evvelden Amerika Birleşik Devletlerili basketbol efsanesi Michael Jordan'ın 1985 senesinde giydiği Air Jordan 1 kunduralar, çıkarıldığı sarih artırmada hipotez edilen maliyetin üç katına satılmış ve 560 bin dolara akdikeni bularak müzayede rekoru kırmıştı.

Kanye boşanmak için Kimden ne istiyorKanye boşanmak için Kim'den ne istiyor?

46 NUMARA SİYAH TEN

Satışa mevzu kunduralar 46 numara. Siyah tenden yapılan kunduralar delikli ve Mark Smith'in planladığı özel bir ahşap kutu ile beraber satılıyor. 16 Nisan ile 21 Nisan arasında Hong Kong Kurultay ve Sergi Merkezi'nde sergilenen pabuçların satışları 12 Nisan'da başlamıştı.

YEEZY, KANYE WEST'İ NASIL MİLYARDER YAPTI?

Seri, Nike ile 2007 ve 2009 seneleri arasında geliştirildi. West prototipleri, annesinin vefatından yalnızca birkaç ay sonra, 2008 Grammy Ödülleri'nde Stronger ve Hey Mama'nın duygusal performansında giydi.

1.8 milyon dolara alıcı buldu Ünlü rapçinin giydiği ayakkabı rekor kırdı

Air Yeezy 1, daha sonra 2009'da hudutlu bir seri halinde piyasaya sürüldü, ardından 2012'de Air Yeezy 2 yerini aldı. Ancak 2013'te West, Nike ile olan ortaklığını sona erdirdi ve pabuçlardan elde ettiği kazanç hissesinin eksik olduğunu söyledi. Ertesi sene Adidas ile çalışmaya başladı.

Adidas ile ortaklık, hasılatlı bir karar olduğunu ispatladı. Forbes ve Bloomberg raporuna göre, işbirliği 2020'de takribî 1,7 milyar dolar kazandırdı.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara