18 yaşındaki Sude, iş adamı babasına dava açtı! 'Doktor olabilmek için zorunda kaldım'

18 yaşındaki Sude, iş adamı babasına dava açtı! 'Doktor olabilmek için zorunda kaldım'

18 yaşındaki tıp talebesi Sude Ç. boşanma davası açan annesiyle görüştüğü için 'eğitim giderini' karşılamadığını öne sürdüğü iş adamı babası Tuncay Ç.'ye dava açtı. Sude Ç. "Babamı da annemi…

İddiaya göre, namlı bir elektronik firmasının sahibi olan iş adamı Tuncay Ç.'ye geçen sene Temmuz ayında eşi boşanma davası açtı. Duruşma, çiftin kızları Sude'ye 5 bin lira aylık nafaka bağladı. Ancak yeniden iddiaya göre, iş adamı baba, özel bir üniversitede tıp eğitimi alan kızına, annesiyle görüştüğü mazeretiyle para ödemedi. Anne-babanın boşanma davası sürerken Sude Ç., babası Tuncay Ç.'ye Büyükçekmece Adliyesi'nde nafaka davası açtı. Annesiyle görüştüğü için babasının kardeşlerine sağladığı eğitim ihtimalinden kendisinin yararlanamadığını iddia eden Sude Ç., DHA'ya konuştu.

"HEKİM OLABİLMEK İÇİN BABAMA DAVA AÇMAK ZORUNDA KALDIM"

Sude Ç. ,"Tıp fakültesi talebesiyim ve hekim olma hayaliyle yaşayan bir genç kızım. Babam, annemle görüştüğüm için üniversite fiyatımı ödemiyor, tahville borç aldığımdan bu sene okuyabiliyorum. Ancak, babam üniversite mektep fiyatımı ödemezse mektebe devam edememe ihtimalim var" dedi.

Babasının Türkiye'nin saklı zenginlerinden biri olduğunu öne süren Sude Ç. "Babamın İstanbul'un merkezinde 26 bin metrekarelik kapalı alanda bir fabrikası var. Hekim olabilmek için babama dava açmak zorunda kaldım. Babamı da annemi de çok beğeniyorum, ikisinin arasında cezalandırılmak istemiyorum. Hekim olup, ülkeme bereketli bir genç olmak istiyorum. Türk hakının gereğini yapacağına inanıyorum" diye konuştu.

18 yaşındaki Sude, iş adamı babasına dava açtı Doktor olabilmek için zorunda kaldım

"ANNEMLE GÖRÜŞTÜĞÜM İÇİN BABAM BENİ CEZALANDIRIYOR"

Abiyi ve ablasına sağlanan olanakların kendisine sağlanmadığını öne süren Sude Ç. "Abim de ablam da üniversite ve liseyi paralı okudu, yurt dışında yaz kamplarına gitme imkânları oldu. İkisine de 18 yaşında araba alındı, fakat bunlardan hiçbiri bana yapılmadı, otomobili geçtim mektep paramı dahi vermeyi yalanlıyor. Annemle görüştüğüm için aynı imkânların hiçbirinden faydalanamıyorum. Başka Bir Deyişle bu, babamın annemle görüştüğüm için bana verdiği bir ceza" ifadelerini kullandı.

"EĞİTİM HAKKI MUKADDES VE BU HAK YASALARLA KARŞILANMIŞTIR"

Babasından şikayetçi olan Sude Ç.'nin avukatı Mehmet Candan da, "Şikayetçinin babası namlı bir işletmenin sahibi. Aynı zamanda Türkiye'nin zenginleri arasında. Bankasında 7 milyar doları var. Yargıtay'da devam eden bir dosyası kapsamında 40 milyon TL alacağı var, aynı zamanda şu an üzerine kayıtlı gayrimenkullerin kıymeti takribî 250 milyon TL. Malikânelerinde 7 milyon kıymetinde 1500 metrekarelik bir villası bulunmakta ve kendisi burada yaşamaktadır. Kendisinin özel oförü, masajcıyı, hekimi, hizmetçisi, aşçısı, evinin içerisinde bulunan hamamında kese yaptırmakla misyonlu tellalı, lüks yatı ve taşıtları bulunmaktadır. Bu kadar zenginliğe sahip olan davalı Tuncay, eşiyle boşanma davasını gerekçe gösterip, kızını cezalandırmak için kızının üniversite fiyatlarını karşılamamaktadır. Kız çocuğu Sude eniştesinin 80 metrekare evinde 7 bireyle beraber yaşamaktadır. Müvekkil kız çocuğunun eğitim hakkı mukaddes ve bu hak yasalarla karşılanmıştır. Büyükçekmece 1. Aile Mahkemesi'nde dava devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde hakikatleşecek olan mahkemede karar verilmezse dahi bir sonraki mahkemede karar verileceğini düşünüyoruz" dedi.

İDDİALARA YANIT VERMEDİ

Avukatı aracılığı ile irtibata geçilen iş adamı Tuncay Ç. ise, kızının iddialarına yanıt vermedi.