19 yıllık yalan: 4 çocuğunun ikisi kendinden değilmiş

19 yıllık yalan: 4 çocuğunun ikisi kendinden değilmiş

F.D. 19 sene evvel evlendiği 4 çocuğunun annesi A.D.’nin öz amcası ve eniştesiyle ilişki yaşadığını ve iki çocuğunun da kendisinden olmadığını iddia ederek boşanma davası açtı. Yapılan testte iki çocuğun

İstanbul Aile Duruşması’nde açılan davaya göre, paklik görevlisi olarak çalışan F.D. 44 ile A.D. 36 2003 senesinde evlendi. Çiftin bu konutluluğundan 4 çocuğu dünyaya geldi. İddiaya göre F.D. 13 ve 6 yaşlarında olan iki çocuğunun kendisinden olmadığını etrafından duydu. Bu gidişatı eşine sorduğunda iki çocuğunun da kendisinden olmadığını bilen F.D. büyük şok yaşadı.

Kız çocuğunun kız kardeşinin eşinden, oğlunun da öz amcasından olduğunu eşinin itirafıyla bilen F.D. dinlediklerine inanamadı. Çocuklarının kendisinden olup olmadığının tespiti için Aile Duruşması’ne müracaat eten F.D., soy bağının reddi davası açtı. Adli Tıp Müesseseyi’ndan gelen Deoksirübo Nükleik Asit neticesinde iki çocuğunun da kendisinden olmadığını bir defa daha duruşmada bilen ve büyük bir hayal kırıklığı yaşayan F.D., bu kere eşine ‘zina’ sebebiyle boşanma davası açtı.

‘EŞİMİ ÇOK HOŞLANIYORUM’

Eşinin hıyaneti sebebiyle konutluluk birliğini sona erdirmek zorunda kaldığını dava arzuhalinde belirten F.D., maruz kaldığı manevi imha sebebiyle 100 bin lira manevi tazminat ile kendisinden olan iki çocuğunun velayetini istedi. Boşanma davasının mahkemesine katılan A.D. ise eşini çok hoşlandığını, konutluluğunun devam edebileceğini ancak aileler araya girdiği için bunun olası olmadığını belirtti.

Mahkemede dinlenen şahitler de A.D. isimli kadının eşi F.D.’nin amcasıyla kaçtığını, ufak çocuğun da o şahıstan olduğunu söyledi. Kararını açıklayan duruşma, F.D.’nin açtığı davayı kabul ederek çiftin ‘zina’ sebebiyle boşanmasına karar verdi. Duruşma, ayrıca A.D.’yi yanılgılı bularak boşandığı kocası F.D.’ye 50 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.