2 aylık hamile eşi Rabia Yılmaz'ı öldürmüştü! Yakalandı

2 aylık hamile eşi Rabia Yılmaz'ı öldürmüştü! Yakalandı

Isparta'da 2 aylık hamile eşi Rabia Yılmaz'ı 27 silahla öldürdükten sonra kaçan Ayhan Yılmaz 42, polis ekiplerince yakalandı.

Isparta Şehir Hastanesi'nde karşılama görevlisi olarak çalıştığı bilinen Rabia Yılmaz, kısa müddet evvel yaşamını Ayhan Yılmaz ile birleştirdi. Rabia Yılmaz, ilk konutluluğundan 8 yaşındaki oğlunu da yanlarına aldı. Bir müddet sonra çift arasında uyumsuzluk başlayınca Rabia Yılmaz annesinin evine döndü. 2 aylık hamile Rabia Yılmaz'ın annesinin Hızırbey Semti 111'inci Cadde'deki 3 katlı apartmanın 3'üncü katındaki evine, 21 Haziran'da saat 23.30 sıralarında Ayhan Yılmaz geldi.

İddiaya göre, çift arasında çıkan müzakerenin ardından Ayhan Yılmaz, yanında getirdiği silahla Rabia Yılmaz'a ateş edip vaka yerinden kaçtı. Silah sesini dinleyen etraftakilerin ihbarıyla konuta polis ve sağlık takımları sevk edildi. Sağlık takımları, Rabia Yılmaz ile karnındaki bebeğinin hayatını yitirdiğini tanımladı. Vaka sırasında konutta bulunan ve başını sıyıran mermi sebebiyle hafif yaralanan Rabia Yılmaz'ın annesi Ayfer Aydınlı ise sağlık kurumundaki rehabilitasyonunun ardından taburcu edildi.

UZAKLAŞTIRMA KARARI VARMIŞ

Isparta Şehir Hastanesi'nin morguna kaldırılan Rabia Yılmaz'ın cenazesi, dün gözyaşları arasında toprağa verildi. Rabia Yılmaz'ın eşiyle yaşadığı kasvetler sebebiyle 16 Haziran'da duruşmadan uzaklaştırma kararı aldırdığı da bilindi. Vaka sonrası kaçan Ayhan Yılmaz ise polis ekiplerince gece saatlerini tutuldu. Nezaretine alınan Yılmaz'ın, ifadesinin ardından bugün adliyeye sevk edileceği belirtildi.