2 yaşındaki Ecrin Keskin her yerde aranıyor

2 yaşındaki Ecrin Keskin her yerde aranıyor

Antalya'nın Serik ilçesinde dün evinin önünde oynarken kaybolan Ecrin Besbelli'in 2 arama çalışmalarına bu sabah yine başlandı. Evin yakınındaki su kuyusunda arama yapıldı, Ecrin'e burada da…

Hadise, dün Serik'e bağlı Kadriye Semti Beşgöz mevkisinde alana geldi. Babaannesi Fatma Besbelli'in konutta bulunduğu sırada kapının önünde oynayan Ecrin Besbelli, dün saat 15.00 sıralarında bir anda gözden kayboldu. Dışarı çıktığında torunu Ecrin'i bulamayan babaanne Besbelli, etrafta arama yaptı. Bir zaman aradıktan sonra Ecrin'i bulamayan babaanne, komşulardan destek istedi. Tüm aramalara karşın bulunamayan Ecrin Besbelli için komşuları polise haber verdi. İhbarla bölgeye polis ve İHH Beşeri Arama ve Kurtarma takımları ile dalgıç polisler sevk edildi. Manili çocukları Mehmet'in yoğun bakım rehabilitasyonu gördüğü Antalya'daki sağlık kurumunda bulunan baba ve anne de kızlarının kaybolduğu haberini alınca hadise yerine geldi.

Ufak Ecrin'in bölgedeki seraları sulamak emeliyle kullanılan Beşgöz Deresi'ne düşmüş olabileceğinden şüphelenilerek, balık adamlar ve öteki takımlar eşliğinde arama çalışması yapıldı. Nehrin takribî 2 kmlik kısmında yapılan aramalarda netice elde edilemedi.

2 yaşındaki Ecrin Keskin her yerde aranıyorBölgede dün geç saatlerde ara verilen aramalara bu sabah erken saatte yine başlandı. Deniz polisi, ufak Ecrin'in kaybolduğu düşünülen ırmakta arama yaptı. Aramaları baba Ferhat Besbelli ve yakınları da kaygıyla takip etti. Takribî 2 kmlik alanın tarandığı ırmakta rastgele bir ize erişilemedi. Takımlar, nehrin golf sahası kuruluşuyla birleştiği köprü altında çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Baba Ferhat Besbelli, "Kızımı anneme vazgeçmiştim, sağlık kurumuna gidiyorduk. Bir anda kaybolmuş, telefon geldi. Yoldan dönüp konuta geldim. 2 gündür arıyoruz, çok acıklım" dedi.

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan ve Emniyet Müdürü Suat Esin de hadise yerine gelerek arama çalışmalarını takip etti.

KUYUDA DA BULUNAMADI, ALINGAN BURUNLU KÖPEKLER BEKLENİYOR

Takımlar, arama çalışmalarını bu kere Besbelli ailesinin yaşadığı konuta takribî 200 metre uzaklıktaki su kuyusuna yönlendirdi. 5 metre derinlikteki içi su dolu kuyu, dalgıç takımlar tarafından taranırken, Ecrin'e burada da erişilemedi. AFAD, polis ve jandarma takımları tarafından yürütülen çalışmaların devamı için bu kere alıngan burunlu arama köpekleriyle çalışma yapılması kararı verildi. Ecrin'e ait elbiseler, aileden istendi. Kent merkezinden yola çıkarılan 2 arama köpeğine bu elbiselerin koklatılacağı ardından evin çevresinde geniş çaplı arama çalışması yapılacağı belirtildi.

2 yaşındaki Ecrin Keskin her yerde aranıyor

: İlginize Sürükleyebilir Dünyanın gözü bu ziyarette: Çifte bayram yaşayacağız'Vaka rakamı çoğalıyor' deyip uyardı! Sağlık Bakanı Koca'dan bayram açıklamasıBeykoz'da yurttaş başkaldırıda! İstila ettiler: Ağaçlarda, konutların duvarlarında dahi var