2 yaşındaki Süleyman kayıp! Her yerde aranıyor

2 yaşındaki Süleyman kayıp! Her yerde aranıyor

Tokat'ta yayladaki konutlarının önünde reyin oynarken kaybolan Süleyman Yıldırım'ın 2 bulunması için dün akşam başlatılan arama çalışmalarına bugün sabahın ilk ışıklarıyla havadan ve karadan…

Merkeze bağlı Çat beldesi yakınlarındaki Seküdağ Yaylası'nda hayvancılıkla uğraşan Süleyman-Sema Yıldırım çiftinin 6 çocuğundan Süleyman Yıldırım, dün akşam anne ve babasının hayvanları ahıra aldığı sırada ortadan kayboldu. Çocuklarının çevrede olmadığını fark eden Yıldırım çifti, etrafta bir zaman arama yaptı ancak Süleyman'ı bulamadı. Bunun üzerine gidişat jandarma takımlarına bildirildi.

2 yaşındaki Süleyman kayıp Her yerde aranıyorİhbar üzerine bölgeye sevk edilen AFAD, jandarma ve UMKE takımları ile ANDA ve DASKUT derneği azaları, arama köpeği ve drone ile çocuğu bulmak için arama- kurtarma çalışması başlattı. Belde uysalları da aramalara eşlik etti. Minik Süleyman, sahur süresine kadar arandı ancak izine tesadüfülmedi.

2 yaşındaki Süleyman kayıp Her yerde aranıyorTakımlar, bugün sabahın ilk ışıklarıyla beraber bölgede arama çalışmalarına devam etti. Orman ve tarım arazilerinin bulunduğu alanda sürdürülen aramalara belde uysalları da katıldı. Jandarma takımları, drone kullanarak havadan da tarama yaptı. Aramalar, yaylanın ağıllar bölgesinde yoğunlaştırıldı.

2 yaşındaki Süleyman kayıp Her yerde aranıyor

Baba Süleyman Yıldırım, "Hadise, saat 18.00 sıralarında oldu. Ahırın önündeydi; fark ettiğimizde baktık, aradık, bulmadık. Şüphelendiğimiz kimse yok, minik çocuk zira kim ne yapsın?" dedi.

Bölgedeki arama çalışmalarının tasarılı olarak gün boyu sürdürüleceği belirtildi.

2 yaşındaki Süleyman kayıp Her yerde aranıyor