2 yıl komada kaldı… Uyanıp saldırganın kimliğini açıkladı!

2 yıl komada kaldı… Uyanıp saldırganın kimliğini açıkladı!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Batı Virginia eyaletinde yaşanan bir vakanın ayrıntıları dinleyenleri afallamışa çevirdi. Hücuma uğradıktan sonra komaya giren bir kadın 2 sene süresince komada kaldıktan

Amerika Birleşik Devletleri’de yaşanan bir adli vaka film senaryolarını aratmayan hikâyesiyle manşetlerde üst sıralara tırmandı.

Olayı takip eden polis müfettişleri artık tüm umutlarını kaybetmişken kurbanın bir anda gözlerini açıp yaşama dönmesiyle hadise bir anda sarihe kavuştu.

Wanda Palmer ismindeki kadın Haziran 2020'de Cottageville'deki evinde barbarca bir hücuma uğramış; kafasına bir pala veya balta ile vurulmuştu.

Jackson County Şerifi Ross Mellenger, vakayı anlatırken "Dürüst olmak gerekirse oraya vardığımızda onun can verdiğini düşündük" dedi.

2 yıl komada kaldı… Uyanıp saldırganın kimliğini açıkladı

Wanda, yaşadığı bu vahim hücumun ardından komaya girmiş ve 2 sene süresince şuuru kapalı kalmıştı.

Dedektifler saldırganın kimliğini tanımlayamamıştı ve bütün de tüm umutlarının tükendiği bir anda, geçen hafta Palmer'ın yatırıldığı bakım kuruluşundan bir telefon aldılar.

Görevliler polislere kurbanın şuurunun yerine geldiğini söyledi.

Polis yetkilileri vakayla alakalı yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler:

"Neler olduğu hakkında azıcık fikrimiz vardı, ancak mesele davanın somut delillerle devam edememesiydi. Görgü şahidi yoktu, konutta kimse yaşamıyordu, güvenlik kamerası kaydı, cep telefonu kaydı yoktu. Bizi davada ilerletebilecek hiçbir şey yoktu elimizde.”

Medyaya verilen bilgiye göre ağır beyin zararına karşın Wanda Palmer dedektiflerle bağlantı kurabildi. Kadının söyledikleri ise sanki kan donduracak türdendi: Komaya girmesine neden olan şahıs kadının erkek kardeşi Daniel Palmer’dı…

Şerif Mellenger “Her şeyin anahtarı kurbanın kendisindeydi ve onunla bağlantı kuramadığımız için elimizde hiçbir şey yoktu. Şimdi, vakadan iki sene sonra o artık açıkgöz ve bize bütün olarak ne olduğunu anlatabiliyor," dedi.

2 yıl komada kaldı… Uyanıp saldırganın kimliğini açıkladı

Daniel Palmer'ın cinayete girişim ve isteyerek yaralama kabahatlerinden hapsedildiği bildirildi.

Şerif Mellenger, davadaki silahın bir pala ya da balta olduğuna inandıklarını ve kurbanın kafasına şiddetli bir biçimde vurulduğunu söyledi. Polisler Daniel Palmer'ı denetledi, ancak Mellenger kuşkulunun hücumun nedeniyle alakalı bir bilgi vermediğini ve soruşturmanın devam edeceğini söyledi.