20 yaş altı yasak ne zaman bitecek? 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri

20 yaş altı yasak ne zaman bitecek? 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri

20 yaş altı sokağa çıkma uygulaması devam ediyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında devam eden 20 yaş altı sokağa çıkma yasağında vatandaşlar belirli saatler aralığında dışarı çıkabiliyor. Öte…

20 yaş altı sokağa çıkma uygulaması devam ediyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında devam eden 20 yaş altı sokağa çıkma yasağında vatandaşlar belirli saatler aralığında dışarı çıkabiliyor. Öte yandan konu ile ilgili yapılan son açıklamada örgün eğitim kurumu öğrenci, öğretmen ve çalışanlarının yasaktan nasıl muaf olabileceğinin detayları açıklandı.

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağının ne zaman biteceği ile ilgili henüz açıklama yapılmadı. Örgün eğitim kurumu öğrenci, öğretmen ve çalışanları, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutuldu. İşte detaylar...

TOPLU TAŞIMA İÇİN MUAFİYET AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği ek genelgeye göre, örgün eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanlarından 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altındakiler, şehir içi toplu ulaşım araçlarını da kullanabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığınca örgün eğitim yapması uygun görülen eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanları, durumlarını eğitim kurumlarınca verilecek kurum adresi ve çalışma ya da ders programını içeren belgeyi ibraz etmeleri şartıyla, güzergah ve ilgili saatlerle sınırlı olacak şekilde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Ayrıca bu kapsamdaki eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanlarından 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altındakiler, şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş gibi) kullanma kısıtlamasından da muaf olacak.

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Tüm illerde 1 Ocak 2001 ve sonrasında doğan 20 yaş altı bireyler ise gün içerisinde 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabilecek. Bu saatler dışında belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlandı.

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri: 20 yaş altı yasak ne zaman bitecek

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI BAŞLADı

8. sınıf ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarında, özel okullardaki takviye kurslarında ve 12. sınıflara yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başladı.

Kurslarda, öğrencilerin ve kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlendi, bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirleniyor.