20 yıl sonra son bulan sessizlik

20 yıl sonra son bulan sessizlik

47 yaşındaki Pelin Atik, biyonik kulakla 20 sene sonra yine duymaya başladı. 20 senelik suskunluğun bozulduğu o anlar CNN TÜRK ekranına yansırken Atik, her makine farklılığında haftalarca hatta aylarca

CNN Türk muhabiri Dilay Dilaver'in haberine göre 47 yaşındaki Pelin Atik, 20’li yaşlarının başlarında duymayla alakalı problemler yaşamaya başladı. İlerleyen süreçte bu problemler daha da arkasıydı ve 2014 senesinde bir kulağına duyma makineyi başka bir deyişle biyonik kulak takıldı fakat bu duyma aygıtının da yetmediği yarıyıllar oldu.

Suskunlukla çabası 20 seneye dayanan Pelin Atik’in öbür kulağına da bir ay evvel biyonik kulak takıldı. Bu son takılan makine daha yeni teknoloji olduğu için kavraması ve dinlemesi de büyüdü. Pelin Atik'e takılan biyonik kulağın ilk sınaması dün reelleşti ve suskunlukla çabası bitti.

20 yıl sonra son bulan sessizlik

2O SENE SONRA GELEN MUTLULUK

20 sene süresince ısrarla duyma makineyi takmaya devam ettiğini söyleyen Atik, her makine farklılığında haftalarca hatta aylarca süren geçim süreçleri yaşadığını anlattı ve “Ama ben ısrarla devam ettim hayattan kopmak istemiyordum” dedi. 2016’da ilk biyonik kulak operasyonu olduğunu söyleyen Pelin Atik, o yarıyılı hayatının dönüm noktası olarak değerlendiriyor.

: İlginize Sürükleyebilir Hangi şehirler mübalağa etti? Böyle giderse talebeler mekteplerini donduracak! Çok güçlü geliyor... Sarı alarm! Risk radara böyle yansıdıAşıda vahim reyin... Aylar sonra ortaya çıktı!