2025 için flaş adım... Çinli telefon markasından otomobil hamlesi

2025 için flaş adım... Çinli telefon markasından otomobil hamlesi

Sürücüsüz araba teknolojiyle alakalı firmalar birbiriyle yarış halindeler. Huawei de son yaptığı açıklamada sürücüsüz araba teknolojisine 2025'te erişmeyi kastettiğini belirtti.

Dünyanın en büyük telekomünikasyon mahsulleri imalatçısı Çinli Huawei Technologies, sürücüsüz araba teknolojisini 2025'e kadar geliştirmeyi kastettiğini açıkladı.

Amerika Birleşik Devletlerinin yaptırımları karşısında iş kollarını çeşitlendirmeye çalışan Çinli teknoloji işletmesinin üst düzey idareyicilerinden Wang Jun, "Takımımızın gayeyi tümüyle sürücüsüz arabalara 2025'te erişmek" dedi.

Çin'de çok rakamda startup, araba imalatçısı ve internet arama motoru Baidu Inc gibi büyük teknoloji firmaları taşımacılık sanayisine büyük bir metamorfoz getirmesi beklenen özerk vasıta sistemleri konusunuki çalışmalarını süratlendirmekteler.

Huawei, küresel uslu telefon faaliyetlerinin Amerika Birleşik Devletlerinin yaptırımlarından hasar görmesi sonrasında uslu elektrikli vasıtalara istikametini çevirdi. Amerika Birleşik Devletlerinin bir evvelki Başkanı Donald Trump, Huawei'yi Amerika Birleşik Devletlerinin milli güvenliğine bir tehdit olarak nitelemişti.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara