24 saatte 44 ton toplandı

24 saatte 44 ton toplandı

Marmara Denizi’nde evvelki gün başlayan yüzey pakliği seferberliğinde, 31 tonu İstanbul’da toplam 44 ton müsilaj toplandı.

Arınılan kıyı şeridi, rüzgarın lodosa dönmesiyle yeniden müsilajla doldu. Caddebostan sahilinde başlatılan seferberliğin ardından takımlar gece gündüz çalışmaya başladı. Etraf ve Şehircilik Bakanlığı ismine müsilaj toplama işini yapan Martı Deniz Pakliği İşletmeyi yalnızca Caddebostan’da 5 metreküp müsilaj topladı. Tek bir plastik depolama tankı 1 metreküp müsilaj alırken ağırlığı da takribî 1 ton. Arınma işletmeyi Caddebostan’da 5 ton, Marmara Ereğlisi’nde 8 ton, Tekirdağ’da 2 ton, Çanakkale’de de 3 ton olmak üzere toplam 18 ton müsilaj arındı.

24 saatte 44 ton toplandı
Çanakkale

İSTANBUL’DA 31 TON

İstanbul Megakent Belediyesi de 8 deniz yüzeyi arınma teknesi, 2 römorkör, 1 de dökü gemisiyle çalışmalara katıldı. Kıyıda da paklik vazifelileri kepçelerle çalıştı. Kıyıdaki takımlar 16 ton, İBB gemileri ise 10 ton müsilaj topladı. Böylece yalnızca İstanbul’da dün toplam 31, tüm Marmara’da da 44 ton müsilaj toplandı.

24 saatte 44 ton toplandıİstanbul

LODOS MÜSİLAJI TAŞIDI

İstanbul’da dün tesirli olan lodosun ardından sarihteki müsilaj yine koylara dolmaya başladı. Dün arınılan Caddebostan sahilinde yine müsilaj oluştu. Takımlar arınma çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

24 saatte 44 ton toplandıBursa