24Erzincanspor'da yeni teknik direktör Ümit Karan

24Erzincanspor'da yeni teknik direktör Ümit Karan

Galatasaray'ın daha önceki ulusal futbolcusu Ümit Karan, TFF 2. Lig takımlarından 24Erzincanspor ile 1+1 senelik kontratı imza atarak ekibin yeni teknik direktörü oldu.

TFF 2. Lig’de çaba eden 24Erzincanspor'da Teknik Direktör Ümit Karan’la 1+1 senelik kontrat imza atıldı. 24Erzincanspor kulüp binasında hakikatleştirilen imza merasiminde konuşma yapan 24Erzincanspor Kulüp Başkanı Gökhan Keleş, yeni sezon hazırlılarına başladıklarını, sezon sonunda da maksatlarına erişmek için çalışacaklarını belirterek, “2022-2023 sezonumuz 27 Ağustos’ta başlayacak. Biz de kulüp olarak bu sezon için hazırlıklarımıza başlamış bulunmaktayız. Teknik direktör olarak Ümit Karan öğretmenimizle bir uyuşma sağladık. Bugün imzalarımızı atacağız. Bu uyuşmanın her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allahın İzniyle hep beraber hoş şeyler yaşayacağız. Memleketimiz, camiamıza hoş işler yaşatacağız. Sezon sonunda da arzuladığımız maksatlarımızı allahın izniyle yerine getireceği” dedi.

“Amacımız bir üst lige çıkmak”

Kırmızı-siyahlı takımın yeni teknik direktörü olan ve uzun seneler hem Galatasaray hem de A Ulusal Ekip’da forma giyen Teknik Direktör Ümit Karan ise gayelerinin 24Erzincanspor’u bir üst lige çıkarmak olduğunun altını çizerek, “24Erzincaspor için benim adıma da hayırlı olmasını diliyorum. Tüm idareyici dostlara da ağabeylerime de bizi bu ekibin başına getirdikleri için teşekkür ediyorum. Ehemmiyetli olan amaçtır. Futbol ne zaman ki neşe veriyor; niyetli bir ekip olduğunuz zaman, niyete koştuğunuz zaman, niyete eriştiğin zaman. Daha evvel çalıştığımız ekipte de o amaçlardan çok uzak kalmıştık. Başkanla oturduğumuz zaman, Başkan, 'gayem üst lige çıkmak’ dedi. Ben yaşamım süresince de futbol kariyerinde de yaptığım öğretmenlik yarıyılında da hep niyete odaklı yaşamışımdır. Başkanla bu istikametiyle birleştik. Başkanın maksadı Erzincan’ı üst lige çıkarmak. Biz de elimizden gelen en iyisini yapacağız. En iyi kadro kurmaya, en iyi ekibi yapmaya gayret göstereceğiz. İyi çalışmamız gerekli. Tüm Erzincanspor taraftarına hayırlı olsun. Allahın İzniyle niyetimize erişeceğiz ama bunu hep birlikte yapmamız gerekiyor. Seyircimiz de arkamızda duracak. Birlikte yürüyeceğiz bu yolu. Erzincanspor için hayırlı olsun” diye konuştu.
Konuşmaların ardından imzalar atılarak toplu resim çekimi ile merasim son buldu.