300 bin TL'lik sahte deterjanları piyasaya sürmüşler! Yakalandılar

300 bin TL'lik sahte deterjanları piyasaya sürmüşler! Yakalandılar

Diyarbakır'da sahte deterjan ve paklik ürünü üretip piyasaya sürdüğü öne sürülen 2 şahıs, tertip edilen harekâtla nezaretine alındı. Harekâtta piyasa kıymeti takribî 300 bin TL olan 4 bin 500 sahte ürün

Şehir Emniyet Müdürlüğü Firaricilik ve Organize Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü takımları Yenişehir ilçesinde faaliyet gösteren bir dükkanında millet sıhhatini tehdit eden ve merdiven altı olarak deyim edilen sahte deterjan ile paklik ürünleri üretim edilerek piyasaya sürüldüğü bilgisine erişti.

İş yerine yapılan harekâtta üzerlerinde ünlü markaların yaftayı bulunan, dolumu asıllaştırılmış ve paketlenmiş 2 bin barkodlu, kapaklı çamaşır suyu, akışkan el sabunu, yapım izni olmadığı tespit edilen muhtelif boyutlarda 2 bin 500 yağ çözücü, akışkan bulaşık deterjanı, akışkan el sabunu, çamaşır suyu, tuz ruhu gibi piyasa kıymeti takribî 300 bin TL olan kimyevi ürüne el konuldu.

İş yerinde ayrıca muhtelif markalara ait çok rakamda yafta, bidon, ambalaj, kutu, rulo ile sahte paklik ürünlerinin imali, dolum ve ambalajlamalarında kullanılan vasıta ve gereçler ele geçirildi. Sıhhatsiz civarda imali yapılan akışkan paklik malzemelerinin ünlü şirketlerin yaftasıyla kentteki bakkal ve marketlere verilerek piyasaya sürüldüğü tespit edildi.

Nezaretine alınan 2 kuşkulu hakkında adli operasyon yapılırken, iş yeri ise Yenişehir Belediyesi zabıta vazifelilerince damgalandı.