4 ayda koronavirüs nedeniyle 3 kardeş hayatını kaybetti! 'Bu hastalık ailemizi yarıya indirdi'

4 ayda koronavirüs nedeniyle 3 kardeş hayatını kaybetti! 'Bu hastalık ailemizi yarıya indirdi'

Giresunlu 3 kardeş Mehmet 64, Ahmet 66 ve Ziya Turun 60, 4 ay içinde tutuldukları koronavirüsten hayatını yitirdi. Salgın sebebiyle 3 abisini toprağa veren İsmet Turun, ''Bu hastalık ailemizi…

Emekçi emeklisi Mehmet Turun, aralık ayında İstanbul'da tutulduğu koronavirüs sebebiyle sağlık kurumunda rehabilitasyona alındı. Mehmet Turun, rehabilitasyon gördüğü sağlık kurumunda 30 Aralık'ta yaşamını kaybetti. Turun, memleketi Şebinkarahisar ilçesine bağlı Saplıca Köyü, Licese Mahallesi'nde toprağa verildi. Mehmet Turun'un iş insanı abiyi Ahmet Turun da Mart ayında koronavirüse tutuldu. Sağlık Kurumunda rehabilitasyon gören Turun, 17 Mart'ta hekimlerin tüm mücadelesine rağmen kurtarılamadı. Ahmet Turun da Şebinkarahisar'da defnedildi.

İki kardeşin vefatını ardından ailenin en minik erkek kardeşlerinden Orman Firma Müdürlüğü çalışanı Ziya Turun da yapılan muayenelerin ardından koronavirüs testi pozitif çıktı. İstanbul'da sağlık kurumunda bir müddet yoğun bakımda hayat çabası veren Ziya Turun da 23 Nisan'da hayatını yitirdi. Abileri gibi koronavirüs çabasını kaybeden Turun, Şebinkarahisar'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Turun kardeşlerin 4 ay içinde hayatlarını yitirmesi ailesi ve yakınlarını kedere boğdu.

'SABRETMEK GÜÇ'

Salgın sebebiyle 3 abisini toprağa veren İsmet Turun, "8 kardeşiz. Abilerimi köyümüzde toprağa koymak çok büyük acı. Ben ve ablalarım bu hastalığı yaşadık. Kimimiz sıçrattık, şu an bir ablam İstanbul'da rehabilitasyon görüyor; gidişatı ağır. Bu hastalık ailemizi yarıya indirdi. Sabretmek güç, dua ediyorum" dedi.