4 yaşındaki Zeynep'i salıncakta vuran komşu serbest

4 yaşındaki Zeynep'i salıncakta vuran komşu serbest

Karaman'da, evinin bahçesindeki salıncakta sallanan Zeynep Gül'ü 4 pompalı tüfekle vurarak yaralayan komşuları Uveziy B. 19, adli hakimiyet koşuluyla serbest bırakıldı. Uveziy B., ifadesinde "Köpeği

Vaka, cumartesi günü saat 16.00 sıralarında, Nefise Sultan Semti 265 Cadde'ta, binanın bahçesinde alana geldi. Babası Selman ile annesi Merve Gül, çardakta yemek yediği sırada minik Zeynep de salıncakta sallanmaya başladı. Bir müddet sonra dinlenen silah sesi ile Zeynep, yere yığıldı. Pompalı tüfekle başı ve bacağından yaralanan Zeynep, ambulansla Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Rehabilitasyonu bitirilen Zeynep Gül, akşam saatlerinde taburcu edildi.

'KÖPEĞİ KORKUTMAK İÇİN ATEŞ ETTİM'

Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği takımları da evin bahçesi ile etrafında ayrıntılı analiz yaptı. Analiz sonrası silahın, 2 bina sonraki apartmandan ateşlendiği belirlendi. Takımlar, silahı ateşleyen bireyin, ailenin komşusu Uveyiz B. olduğunu tespit etti. Kabahat aleti pompalı tüfekle evinde tutulan Uveyiz B., nezaretine alındı.

4 yaşındaki Zeynepi salıncakta vuran komşu serbest

Uveyiz B., ilk ifadesinde, kendi bahçelerine giren köpeği korkutmak için ateş ettiğini öne sürerek, "Konutumuzun bahçesindeki tavuklarımız, cadde köpeği tarafından boğulup yeniliyordu. Vaka anında yeniden aynı köpeği bahçemizde gördüm. Köpeği korkutmak için tüfek ile ateş ettim. Köpek kaçtıktan sonra konuta girdim. Çocuğun yaralandığından haberim yoktu. Hadiseyi konuta gelen polislerden bildim, çok trajiğim" dedi.

Emniyetteki harekâtlarının ardından adliyeye sevk edilen Uveyiz B., çıkarıldığı dominantlıkça adli hakimiyet koşuluyla serbest bırakıldı.