400 kişilik ekip Şehmus Ele'yi arıyor! Şortu ve terlikleri bulundu

400 kişilik ekip Şehmus Ele'yi arıyor! Şortu ve terlikleri bulundu

Tekirdağ ile İstanbul hudutları içinde kalan Çamlıkköy Tabiat Parkı'na ailesiyle piknik yapmak için gelip, ormanda kaybolan Şehmus Ele'yi 20 arama çalışmaları 6’ncı günde de sürüyor. Daha evvel cep telefonu

İstanbul'da oturan Şehmus Ele, Kurban Bayramı'nın son günü olan 12 Temmuz'da, ailesiyle beraber İstanbul'un Çatalca ile Tekirdağ'ın Saray ilçesi hudutlarındaki, millet arasında 'Kastro' olarak öğrenilen Çamlıkköy Tabiat Parkı'na piknik yapmaya geldi. Ele'den, piknikte ailesinin yanından dağıldıktan sonra, bir daha haber alınamadı. Ailesi Ele'yi bulamayınca jandarmaya kayıp müracaatında bulundu.

400 ŞAHSİYET TAKIM ŞEHMUS'U ARIYOR

Jandarma takımlarının ilk gün yaptığı aramadan netice alınamayınca, bu defa bölgeye İstanbul ve Tekirdağ'dan gelen Jandarma Komando Arama-Kurtarma Tabur Komutanlığı JAK, Polis Arama-Kurtarma TEMİZ, AFAD, Arama Kurtarma Teşkilatı ile denizde Sahil Güvenlik Komutanlığı takımları ve gönüllülerden oluşan takribî 400 şahsiyet arama-kurtarma takımıyla kapsamlı olarak havadan dron, karadan iz takip köpeklerinin de kullanıldığı arama çalışmaları başlatıldı.

BULUNAN CEP TELEFONU VE BIÇAK ARAŞTIRILIYOR

Yapılan aramaların ikinci gününde Şehmus Ele'nin ormana girdiği yerden 1 km uzaklıkta cep telefonu ile bıçağı bulundu. Ele'nin cep telefonu ve bıçağı jandarma tarafından araştırılmaya alındı. Kayıp haberlerinin ardından bir görgü şahidinin jandarmayı arayıp Şehmus Ele’yi 12 Temmuz’da ormanda gördüğünü söylediği belirtildi. Görgü şahidi verdiği bilgide, "Ormanlık alandan bölgedeki koya giderken bir ara mola verdik. Ormanlık alandan ses gelmesi üzerine o bölgeye gittiğimizde bir şahsı gördük ve bizden su istedi. Ancak yanımızda su olmaması üzerine kendisine su veremedik ve kayboldu ise gideceği yere götürebileceğimizi söyledik. Ancak kendisi kaybolmadığını ve bölgeyi bildiğini söyleyince yanını parçaladık" ifadelerini kullandı.

ŞORT VE TERLİKLERİ DE BULUNDU

Görgü şahidinin ifadelerinin ardından arama çalışmaları bu bölgede yoğunlaştırıldı. Aramalarda Korsan Koyu yakınlarında dün akşam saatlerinde Ele’ye ait olduğu belirtilen şort ve terlikleri bulundu, şort ve terlikler de analize alındı.

Takımların, kayıp Şehmus Ele’yi havadan dronla ve karadan arama çalışmaları 6’ncı gününde de devam ediyor.