45 yaş üstüne özel uygulama

45 yaş üstüne özel uygulama

Kullanıcılarının sağlıklı yaş almalarını ve yeni marifetler kazanmalarını amaçlayan bir uygulama olan Senyorapp’te 50 ders var. Katılımcılar bu derslerden en çok örgü, yoga, sudoku, makrome, surat yogası

Senyorapp telefonumuza indirebildiğimiz bir uygulama. Kişisel gelişimle alakalı... Öteki kişisel gelişim uygulamalarından farkı; emeli ve içeriği. Kurucusu Ayşenur Kaya Yalçın “Biz ‘senyor’lara başka bir deyişle 45 yaş üzeri kullanıcılara hitap ediyoruz” diyor.

Bu uygulamayla ‘Senyor’ların sağlıklı yaş alabilmelerine takviyeci olacak içerikler paylaşıyorlar. Bunu da dört temel çerçevede gerçekleştiriyorlar: Aktif yaşam, sosyalleşme, sürekli bilme ve tam bunların kesintisizliği. Uygulamadaki tam içerikler, farklı bilim dallarında yaşlılığı araştıran gerontologlar tarafından oluşturuluyor ya da seçiliyor.

Canlı ve interaktif

Şu anda uygulamada sağlıklı yaş alma üzerine 50 ders var. Bu derslerden en çok arz görenler; örgü, makrome, sudoku, yoga, surat yogası ve pilates.
Ayşenur Kaya Yalçın “Tam etkinliklerimiz canlı ve interaktif olduğu için sosyalleşmeyi ve cümbüşü sağlıyoruz. Hatta sadece sosyalleşme üzerine derslerimiz de var. Yaratıcı drama o kadar alaka çekiyor ki kabul günü gibi oluyor” diyerek anlatıyor uygulamanın özelliklerini.

Senyorapp uygulaması Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avustralya, Azerbaycan, Belçika, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsviçre, Kanada ve Ukrayna dahil toplam 24 ülkede kullanılabiliyor.

**Uygulama 24 ülkede kullanılabiliyor.**

45 yaş üstüne özel uygulama
‘Sosyalleşme üzerine derslerimiz de var.’

Kullanıcıları neler söylüyor?

* Burcu T. 58: “Benim gibi teknofobik bir insana dahi uygulamayı kullanmayı öğretebildiğiniz için çok mutluyum.”
* Süleyman S. 53: “İnternet kullanımı sorunlarımı uzaktan çözdünüz, pandemi yarıyılında beni sihirk bir tasadan kurtardınız.”
* Kamile K. 66: “Sayenizde dijital bankacılık uygulamalarını artık rahatlıkla kullanıyorum. ‘Kopyala yapıştır’ı sizden bildim ve sihirk rahatlıkmış.”