50 bin TL’ye virüsten uzak villa tatili

50 bin TL’ye virüsten uzak villa tatili

Koronavirüs ihtiyatları kapsamında uzmanların sosyal yalıtıma dikkat edilmesi güzergahındaki ihtarlarını dikkate alan ve tatil sezonunu da konutta geçirmek istemeyenler, geçen sene otellerden…

Koronavirüs evvelinde daha çok muhafazakâr tatilcilere hizmet veren villalar ise kapalı havuzlu, jakuzili, deniz manzaralı, orman manzaralı biçiminde kategorilendiriliyor. Villalar genelde haftalık ya da aylık kiralanıyor. Aynı villayı birbirini tanıyan 2-3 aile seçim edebiliyor. Villaların haftalık maliyetleri ise 5 bin lira ile 50 bin lira arasında değişiyor.

% 70 DOLULUK

Kalkan bölgesinde 550 villaya kiralama hizmeti veren firma idareyicisi Hüseyin Gencer, tatil kavrayışının koronavirüs sebebiyle değiştiğini söyledi. Geçen seneye göre rezervasyonlarda ciddi hareketlilik yaşadıklarını ifade eden Gencer, “Geçen seneye göre bu sene rezervasyon doluluk oranlarımız yüzde 70’e erişti. Yalnızca yurtdışı pazarıyla alakalı kaygımız var. Bölgeye gelen İngiliz ve Rus turistlerin değişinim ve koronavirüs vaziyetlerini yakından takip ediyoruz” diye konuştu.

Gelen tatilcilerin geceleme vakitlerinin de uzadığını aktaran Gencer, villaların lükslük derecesine göre gecelik maliyetlerinin değiştiğini söyledi. Villalarda her türlü konforun düşünüldüğünü de söyleyen Gencer, “Arayanlar pakliği ve ilaçlama hizmetini soruyor. Bahçede zaman geçirecekleri için bahçeyi ve bahçe bakımını soruyor. Gelen her davetlimizin HES kodları ve kimlik hakimiyetleri yapılıyor” diye konuştu.

ARZ ARKASIYDI

Kaş Belediye Başkanı AK Partili Mutlu Ulutaş, ilçenin bu denli seçim edilmesinden hoşnut olduğunu söyledi. Turizmin ekonomiye katkısından laf eden Başkan Ulutaş, “İnsanlar kitlesel turizmden kaçmaya başladı. Villa konsepti burada yerleşti. Pandemiyle beraber arz arkasıydı. Yalnızca yaz yarıyılı için değil. Kışın bile yüzde 50 doluluk var. Gitgide de çoğalıyor. Yazın yüzde 100 dolu olacağını varsayım ediyorum. Pandemi bitince de bu konseptin devam etmesini dilerim” dedi.