50 liralık halı izdihamı

50 liralık halı izdihamı

Uzmanlar tarafından her gün maske, mesafe, hijyen kaideleri anımsatılırken İstanbul Avcılar’da halı izdihamı yaşandı. Yurttaş 50 liralık halıları almak için birbirini ezdi.

Türkiye genelinde şubeleri bulunan bir markanın İstanbul Avcılar’daki iki mağazasında, halı ve kilim kampanyası tertip edildi. Büyüklüklerine göre 50-150 TL arasında değişen maliyetlerle satışa çıkarılacak kilim, yolluk ve halılar için dün erken saatten itibaren kalabalık oluştu. Büyük kısmı halı olan takribî bin ürünü taşıyan kamyonetlerin Mustafa Kemal Paşa ve Merkez semtlerindeki mağazalara yaklaşması ile izdiham oluştu.

Halı ve kilimler mağazalara götürülmeden sanki birbirlerini ezenler tarafından kapışıldı. Halı rulolarını dağıtmaya çalışan görevliler sık sık “Lütfen sakin olun. Birbirinize hasar vermeyin” diye ihtar yaptı.

1 SAATTE TÜKENDİ

Mustafa Kemal Paşa Semti’ndeki 1000 halı ve kilim 50 dakikada, Merkez Semti’ndeki mağazada ise 750 ürün takribî 40 dakikada kapışıldı. Mağaza müdürü Muhammet Murat As, büyük arz olduğunu yeni bir  kampanya tertip edebileceklerini söyledi.