65 üstüne tek doz uyarısı

65 üstüne tek doz uyarısı

Güzün gelmesi ve mekteplerin açılmasıyla beraber pandeminin seyriyle alakalı takip süratlendi. Sosyal kısıtlamaların, aşıya yönlenmeyi çoğaldıracağı ve buna ait hareketliliğin başladığı belirtiliyor.

Edinilen bilgiye göre, bu hafta sonundan itibaren üniversitelerin açılmaya başlamasıyla beraber, şehir merkezlerine dönüş bitirilecek. Hem mekteplerin açılması hem de kırsal ve sahillerden metropollere gelişin sonlanmasının ardından pandemiye ait hakikat neticelerin eylül ayının ikinci yarısında çıkacağı belirtiliyor.

YENİ KAİDELER

Pandeminin seyrine bağlı olarak açıklanan tedbirlerin revize edilmesine ait çalışmalar da sürüyor. Hükümetin, aşılı-aşısız ayrımını bizzat yapmayacağı, müesseselerin, üniversitelerin, özel iş yerlerinin veya işletmelerin buna ait kararları kendilerinin alacağı belirtiliyor. PCR hakimiyetiyle başlayan sürecin, önümüzdeki aylarda yeni kaideler ve yeni ayrımları birliktesi getireceği, bunu hadise rakamının tanımlayacağı değerlendiriliyor.

Türkiye Elektrik Kurumu DOZ OLANLAR....

Hükümetin yaptığı buluşmalarda, sosyal kısıtlılığın aşı yaptırmayanların davranışını değiştireceği, spor salonları, kütüphane, restoran, iş yeri gibi mekanlardaki kaidelerin de aşıya yönelmeyi sağlayacağı yorumu yapılıyor. Buna ait bilgilerin henüz yeni olmasına rağmen, aşıya yönelişte çoğalış olduğu belirtiliyor. Özellikle türkiye elektrik kurumu doz aşılı 65 yaş üstünün ikinci dozlarının yapılmasının çok ehemmiyetli olduğu, yoğun bakımlarda bu grubun bulunduğu kaydolunuyor. Aşılamanın çoğaldığı yerlerde hadise rakamlarında düşüşün net görüldüğü de bildiriliyor.

POZİTİF ORANI YÜZDE 7

Son bilgilere göre, etkin hadise rakamı 500 bine yanaştı. Sağlık Kurumuların yükünde çoğalış var. Salgının süratinde ise hafif bir eksilme yaşandığı, virüsün faize süratinin 0,96 olarak tanımlandığı dile getirildi. Son 15 gündür testlerin pozitif çıkma oranının yüzde 7 olduğu, bunun ağustos başında yüzde 10 olduğu bilgisi paylaşıldı. Ancak gerilemeye karşın, bu oranın çok yüksek olduğu ifade ediliyor.

40 MİLYON AŞILI AVANTAJI

Hükümette yapılan buluşmalarda, cemiyette hali hazırda 40 milyon bireyin çift doz aşılı olmasının, geçen senenin aynı yarıyılına göre büyük fark yaratacağı değerlendiriliyor. Bu 40 milyon aşısız olsaydı, hadisenin bugünkü seyir süratiyle, 60 bin ilave hasta anlamına geldiği, cemiyetin şu an bundan kurtulduğu belirtiliyor.

: İlginize Sürükleyebilir İşte 3. doz tasarıyı! BioNTech olanlar kasımdan itibaren...İmamoğlu’nun açıklaması ne anlama geliyor? Ben şu 4 maddeyi anlıyorum...Acılı annenin kuşkusu doğru çıktı... Gizemi asfalttaki kan çözdü!