7 gündür kayıp olan Şehmus Ele'nin cep telefonu incelemede

7 gündür kayıp olan Şehmus Ele'nin cep telefonu incelemede

Tekirdağ ile İstanbul hudutları içinde kalan Çamlıkköy Tabiat Parkı'na ailesiyle piknik yapmak için gelip, ormanda kaybolan Şehmus Ele'yi 20 arama çalışmaları, 7’nci günde de sürdürüldü. Henüz izine

İstanbul'da oturan Şehmus Ele, Kurban Bayramı'nın son günü olan 12 Temmuz'da, ailesiyle İstanbul'un Çatalca ile Tekirdağ'ın Saray ilçesi hudutlarındaki ulus arasında 'Kastro' olarak öğrenilen Çamlıkköy Tabiat Parkı'na pikniğe geldi. Ele'den, piknikte ailesinin yanından böldükten sonra haber alınamadı. Ailesi, Ele'yi bulamayınca kayıp müracaatında bulundu.

Jandarma takımlarının ilk gün yaptığı aramadan netice alınamayınca İstanbul ve Tekirdağ'dan gelen Jandarma Komando Arama-Kurtarma Tabur Komutanlığı JAK, Polis Arama-Kurtarma TEMİZ, AFAD, Arama Kurtarma Teşkilatı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı takımları ve gönüllülerden oluşan 400 şahsiyet arama-kurtarma takımı devreye girdi. Havadan dron, karadan iz takip köpeklerinin kullanıldığı arama çalışmaları başlatıldı.

CEP TELEFONU VE BIÇAK ARAŞTIRILIYOR

Aramaların 2'nci gününde, Şehmus Ele'nin ormana girdiği yerden 1 km uzaklıkta cep telefonu ile bıçağı bulundu. Telefon ve bıçak, jandarma tarafından araştırılmaya alındı. Kayıp haberlerinin ardından görgü şahidinin, jandarmayı arayıp, Ele’yi 12 Temmuz’da ormanda gördüğünü söylediği belirtildi. Görgü şahidinin ifadelerinin ardından arama çalışmaları, bu bölgede yoğunlaştırıldı. Aramalarda, Korsan Koyu yakınlarında evvelki akşam Ele’ye ait olduğu belirtilen şort ve terlikler bulunurken, tahlile alındı.

ORMANDAN ÇIKTIĞI DEĞERLENDİRİLİYOR

Şehmus Ele’yi arama çalışmalarına başlayan 400 şahsiyet takımın rakamı eksiltildi. Bazı gruplar, aramadan çekilirken, jandarma takımları ise arama çalışmalarını İstanbul hudutları içinde kalan kısımda sürdürüyor. Şort ve terliklerin ana yola yakın mesafede bulunmasının ardından Ele’nin, ormandan çıkıp, mesken bölgelerine doğru gittiği olasılığı üzerinde duruluyor. Mesken yerleri bölgesinde jandarma tarafından 7'nci günde de aramalar sürdürülürken, Ele'nin cep telefonunun, Jandarma Siber Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü’ne sevk edildiği, değişik malzemelerin de araştırılmasının devam ettiği belirtildi.