7 yıl arayla ikinci evlat acısı

7 yıl arayla ikinci evlat acısı

Dünyaca ünlü müzisyen Nick Cave’in en büyük oğlu Jethro Lazenby’nin hayatını kaybettiği bildirildi. Nick Cave, 7 sene evvel bir kaza neticeyi hayatını kaybeden öteki oğlu Arthur’un ardından bir defa

Avustralyalı şarkıcı Nick Cave’in 31 yaşındaki oğlu Jethro Lazenby’nin hayatını yitirdiği bilindi. Medyaya yaptığı açıklamayla oğlunun ölümünü duyuran Nick Cave, “Çok üzülerek doğruluyorum ki oğlum Jethro hayatını kaybetti. Ailemizin mahremiyetine özen gösterirseniz minnettar oluruz” dedi.

ŞİZOFRENİ TEŞHİSİ

Sanatçının oyunculuk, modellik ve resimcilik yapan oğlu Jethro Lazenby geçen ay annesi Beau Lazenby’ye saldırdığı iddiasıyla hapsedilmiş ve hâkim karşısına çıkmıştı. Avustralya’nın Melbourne kentinde yapılan ilk mahkemede avukatları Lazenby’ye şizofreni teşhisi koyulduğunu ve suçlamanın buna göre yapılması gerektiğini iddia etmişti. 5 Mayıs’ta hür vazgeçilen Lazenby, 2 sene süresince annesine yanaşmaktan men edilmişti. Jethro Lazenby 2018 senesinde de kız dostuna saldırmaktan karar giymiş ve bir vakit cezaevinde kalmıştı. Lazenby’nin vefat sebebi henüz öğrenilmiyor. Dört oğlu bulunan Nick Cave’in öteki oğlu Arthur Cave de 7 sene evvel 15 yaşındayken Brighton’da uçurumdan düşerek hayatını kaybetmişti.

KARANLIKLAR PRENSİ

“The Bad Seeds” isimli grubuyla beraber yaptığı çalışmalarla müzik dünyasının unutulmazları arasına giren Nick Cave’in, hayatında başka facialar da var. “Karanlıklar Prensi” olarak anılan Cave, henüz 19 yaşındayken acıklı bir kaza neticeyi babasını kaybetmişti. Bir Hayli müzik eleştirmeni Nick Cave’in kötümser bakış açısını bu olayla bağdaştırıyor ve müzisyenin bu acılardan esin aldığı düşünülüyor.