8 gün sonra bulunan Şehmus Ele, CNN TÜRK'te mucize kurtuluşu anlattı: O an yere çöktüm

8 gün sonra bulunan Şehmus Ele, CNN TÜRK'te mucize kurtuluşu anlattı: O an yere çöktüm

Tekirdağ ile İstanbul hudutları içinde kalan Çamlıkköy Tabiat Parkı'na ailesiyle piknik yapmak için gelip, ormanda kaybolan Şehmus Ele 20, aramaların 8’inci gününde Çatalca’da ormanlık alanda dün sağ

İstanbul'da oturan Şehmus Ele, Kurban Bayramı'nın son günü olan 12 Temmuz'da, ailesiyle İstanbul'un Çatalca ile Tekirdağ'ın Saray ilçesi hudutlarındaki millet arasında 'Kastro' olarak öğrenilen Çamlıkköy Tabiat Parkı'na pikniğe geldi. Ele'den, piknikte ailesinin yanından ufaladıktan sonra haber alınamamıştı. Ailesi, Ele'yi bulamayınca kayıp müracaatında bulundu.

Jandarma takımlarının ilk gün yaptığı aramadan netice alınamayınca İstanbul ve Tekirdağ'dan gelen Jandarma Komando Arama-Kurtarma Tabur Komutanlığı JAK, Polis Arama-Kurtarma TEMİZ, AFAD, Arama Kurtarma Teşkilatı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı takımları ve gönüllülerden oluşan 400 şahsiyet arama-kurtarma takımı devreye girdi. Havadan dron, karadan iz takip köpeklerinin kullanıldığı arama çalışmaları başlatıldı. 8 günün ardından Şehmus Ele  dün sağ olarak bulundu.

ŞEHMUS ELE YAŞADIKLARINI CNN TÜRK'E ANLATTI

Kurban Bayramı'nın son günü ailesiyle gittiği piknikte ormanda kaybolan 20 yaşındaki Şehmus Ele, 8 günün ardından bulundu. Şehmus Ele başından geçenleri CNN TÜRK muhabiri Emrah Çakmak'a anlattı.

8 gün sonra bulunan Şehmus Ele, CNN TÜRKte mucize kurtuluşu anlattı: O an yere çöktüm

İşte Şehmus Ele'nin anlattıkları...

Neler seziyorsun? Süreç nasıl geçti? Geçmedi desem yeridir. Sabahı mı akşamı mı düşünsem ayrı. 8 gün süresince aralıksız bunları düşündüm.

Nasıl kayboldun? Dağdan çıkıyorum, Tekirdağ’ı keşfetmem gerekli dedim .Gittiğim her yerde bunu yaptım. Orada yaptım ve başıma böyle bir vaka geldi.

"TAMAM HER ŞEY BURAYA KADAR' DEDİM"

Neler usundan geçti? İlk 3 gün hep kendimi zati rahat hissettim. 3. günden sonra us sıhhatimden şüphelenmeye başladım. Son gün Çatalca Jandarma Komutanlığı vasıtasıyla karşılaştığımda 'Tamam dedim, her şey buraya kadar' dedim. Yere çöktüm. Allah razı olsun onlardan. Hemen beni otomobile götürdüler.

Ne yedin? 5 gün süresince hiçbir şey yemedim. Son 3 gün yürüdüğüm yolda böğürtlenler görmeye başladım sağda solda. Çok fazla yiyemedim. En fazla yediğim gün 8. gündü. 8. gün beni ambulansa aldıklarında aldıklarında, kan kıymetlerime baktıklarında her şey anormal görünüyordu ama iyiydi.

8 gün sonra bulunan Şehmus Ele, CNN TÜRKte mucize kurtuluşu anlattı: O an yere çöktüm

Eşyalarını neden attın? İz vazgeçmek için eşyalarıma vazgeçtim. Biriyle görüştüğüm sırada telefonun şarjı bitti. Şarjı bitince telefonu attım. Dikenlerin içine düştü, almaya çalışmadım. İz olarak bıraktım. Belki bulamayabilirler dedim. Bütün telefonun karşısında ağaç vardı. Bıçağı ağaca sapladım, telefonu gösteriyordu o da. Ama sonradan öğrendim ki o çakı yere düşmüş. Onun da komutanımızı bildim.

Sıhhatinde rastgele bir mesele var mı? Bacağındaki izler yürümekle mi oldu? Yalnızca yürümekle olmaz. Bu dikenler sebebiyle oldu, böceklerle, sineklerle oldu. Dağda, merada yattım. Korkmadım. Tek korktuğum şey ailemdi.

8 gün sonra bulunan Şehmus Ele, CNN TÜRKte mucize kurtuluşu anlattı: O an yere çöktüm

BABA ELE: KATKISI OLANLARA TEŞEKKÜR EDERİM

Şehmus Ele'nin babası Vahit Ele ise, "Oğluma kavuştum sıhhatli olarak. Tam jandarma takımına, AFAD takımına, Arama Kurtarma Teşkilatına, tam belediye takımına, emeğe geçenlere çok çok teşekkür ederim. Sağ salim oğluma kavuştum. Medyaya da çok çok teşekkür ederim." dedi.