8 gündür aranan Şehmus Ele sağ olarak bulundu

8 gündür aranan Şehmus Ele sağ olarak bulundu

Tekirdağ ile İstanbul hudutları içinde kalan Çamlıkköy Tabiat Parkı'na 8 gün evvel ailesiyle piknik yapmak için gelip, ormanda kaybolan Şehmus Ele, İstanbul' un Çatalca ilçesi'nde ormanlık alanda sağ

İstanbul'da oturan Şehmus Ele, Kurban Bayramı'nın son günü olan 12 Temmuz'da, ailesiyle İstanbul'un Çatalca ile Tekirdağ'ın Saray ilçesi hudutlarındaki ulus arasında 'Kastro' olarak öğrenilen Çamlıkköy Tabiat Parkı'na pikniğe geldi. Ele'den, piknikte ailesinin yanından böldükten sonra haber alınamadı. Ailesi, Ele'yi bulamayınca kayıp müracaatında bulundu.

Jandarma takımlarının ilk gün yaptığı aramadan netice alınamayınca İstanbul ve Tekirdağ'dan gelen Jandarma Komando Arama-Kurtarma Tabur Komutanlığı JAK, Polis Arama-Kurtarma TEMİZ, AFAD, Arama Kurtarma Teşkilatı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı takımları ve gönüllülerden oluşan 400 karakter arama-kurtarma takımı devreye girdi. Havadan dron, karadan iz takip köpeklerinin kullanıldığı arama çalışmaları başlatıldı.

8 gündür aranan Şehmus Ele sağ olarak bulundu
CEP TELEFONU, BIÇAK, ŞORT VE TERLİKLERİ BULUNDU

Aramaların 2'nci gününde, Şehmus Ele'nin ormana girdiği yerden 1 km uzaklıkta cep telefonu ile bıçağı bulundu. Telefon ve bıçak, jandarma tarafından araştırılmaya alındı. Kayıp haberlerinin ardından görgü şahidinin, jandarmayı arayıp, Ele’yi 12 Temmuz’da ormanda gördüğünü söylediği belirtildi. Ele'nin ilk ifadesinde kaybolduğunu ve kendisine erişilmesi için cep telefonu ile değişik eşyalarını iz vazgeçmek için vazgeçtiğini söylediği bilindi.

8 gündür aranan Şehmus Ele sağ olarak bulundu
Görgü şahidinin ifadelerinin ardından arama çalışmaları, bu bölgede yoğunlaştırıldı. Aramalarda, Korsan Koyu yakınlarında Ele’ye ait olduğu belirtilen şort ve terlikler bulunurken, analize alındı.
8 gündür aranan Şehmus Ele sağ olarak bulundu
Şehmus Ele’yi arama çalışmaları son günlerde İstanbul’un Çatalca ilçesindeki ormanlık alanda yoğunlaştırıldı. Aramalara Şehmus Ele, bugün saat 13.00 sırılarında Çamlıköy Tabiat Parkı'na 2 km mesafedeki ormanlık alanda jandarma takımları tarafından sağ olarak bulundu. Ele, sağlık hakimiyetinden geçirilmek üzere Çatalca Devlet Sağlık Kurumu'ne götürüldü. 8 gündür aranan Şehmus Ele sağ olarak bulundu

ERİŞİLMESİ İÇİN İZ BIRAKMIŞ

Ele'nin ilk ifadesinde kaybolduğunu ve kendisine erişilmesi için cep telefonu ile değişik eşyalarını iz vazgeçmek için vazgeçtiğini söylediği bilindi. Çatalca Karacakaya Jandarma Karakolu’na getirilen Ele, sağlık hakimiyetinden geçirilmek üzere Çatalca Devlet Sağlık Kurumu’ne götürüldü. Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, sosyal medya hesabı üzerinden Ele’nin sağ olarak bulunduğunu açıkladı.

8 gündür aranan Şehmus Ele sağ olarak bulundu
Ermiş, açıklamasında, “Çok Şükür. Kurban Bayramı'nın 3'üncü gününden bu yana eilesi ile beraber Tekirdağ Saray ilçesi ile Çatalca arasındaki Kastro koyuna piknik için gelen ve sonrasında gezinti için orman içerisine girerek orman içinde kayıp olan ve 7 gün süresince Valimiz Ali Yerlikaya’nın koordinesinde AFAD, jandarma, emniyet, sahil güvenlik, orman bölge müdürlüğü takımlarınca orman içinde havadan ve karadan karış karış aranan Şehmus Ele adlı kişi İlçe Jandarma takımlarımız tarafından azıcık evvel sağ salim bulundu” ifadelerini kullandı.