8 ilde hırsızlık çetesine operasyon: 38 kişi tutuklandı

8 ilde hırsızlık çetesine operasyon: 38 kişi tutuklandı

Kocaeli ve 8 şehirde yapılan eş zamanlı harekâtlarda, 30 değişik konuttan ziynet eşya ve para çaldığı tespit edilen 47 kuşkuludan 38 tanesi hapsedilirken, 9 tanesi ise adli hakimiyet ve konut mapusu

Kocaeli Şehir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Ofis takımları, konuttan hırsızlık vakalarına ait 1 Ekim 2021-11 Ocak 2022 tarihleri arasında çalışma başlattı. Kocaeli dışındaki 8 şehirde daha hırsızlık vakalarının faillerinin bulunduğu tespit eden polis ekipleri, soruşturmayı daha da derinleştirdi. Kocaeli ve etraf şehirlerde, kuşkuluların konutta kimsenin olmadığını tespit ederek, kapı dillerinin düşürülmesi suretiyle hırsızlık yapıldığını tespit etti, bu kapsamda 36 defa ara tutma yapıldı. Ara tutmalarda tutulan 15 kuşkulu, muhtelif kabahatlerden aranma kaydı bulunması sebebine hapsedildi. 12 bireye ise konut mapusu kararı verildi. Ayrıca kuşkulular üzerinden çıkan ve muhtelif hadiselerde çalınan malzemelere el konuldu.

Gözden KaçmasınSalgın ne zaman bitecekSalgın ne zaman bitecekHaberi görüntüle

Polis ekiplerinin tasarılı çalışmaları sonucunda 1 Ekim 2021-11 Ocak 2022 tarihleri arasında Kocaeli ve etraf şehirlerde 30 değişik konuttan hırsızlık hadisesine karışıp, 3 milyon 762 bin TL kıymetinde altın, ziynet eşyası ve para çaldığı tespit edilen 47 kuşkulu, özel harekat polisinin de katılımını tutuldu. Tutulan kuşkululardan 1'i özgür vazgeçilirken, 31'i kadın olmak üzere toplam 47 kuşkulu adliyeye sevk edildi.

Adliyede yapılan tahlillerin ardından 47 kuşkulunun 9’u adli hakimiyet ve konut mapusu kararıyla özgür kaldı, 38 kuşkulu ise tutuklandı.