8 yaşındaki Toprak'tan acı haber! Miyofasiyal ağrı sendromundan hayatını kaybetti

8 yaşındaki Toprak'tan acı haber! Miyofasiyal ağrı sendromundan hayatını kaybetti

Batman'da vazifeli hekim çift Gülsüm Kahveci Kılınç ve Şenol Kılınç’ın çocukları Toprak Kılınç 8, Covid-19 sonrası büyüyen miyofasiyal ağrı belirtiyi MAS sebebiyle rehabilitasyon gördüğü sağlık…

Batman'da misyon yapan anestezi uzmanı Dr. Gülsüm Kahveci Kılınç ve dahiliye uzmanı Dr. Şenol Kılınç’ın oğulları Toprak Kılınç, geçen ay Covid-19’a tutuldu. Toprak, rehabilitasyonunun ardından koronavirüsü yendi ancak 4 hafta sonra bölgesel adale-iskelet sistemi ağrısı olarak öğrenilen miyofasiyal ağrı belirtiyi büyüdü. Adana'daki sağlık kurumunda rehabilitasyona alınan Toprak, yapılan tüm müdahalelere karşın dün hayatını yitirdi. Vefatıyla ailesinin büyük yeis yaşadığı Toprak Kılınç, memleketi Samsun'un Atakum ilçesinde toprağa verilecek.

8 yaşındaki Topraktan acı haber Miyofasiyal ağrı sendromundan hayatını kaybetti

HEKİMDEN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

Öte yandan hekim çiftin meslektaşları, sosyal medyadan yayımladıkları iletilerle Toprak’ın acı haberini duyurdu. Kılınç çiftinin meslektaşı olan bir hekim, paylaşımında, "Siz hala 'reyin' deyin, 'Yok böyle bir şey' deyin. Maskesiz gezin, pozitif olup, gidişatınızı saklayın, 'Bana bir şey olmaz' deyin. Öğreniyor musunuz ikisi de hekim sınıf dostlarımın oğullarını kaybettik. Neden mi? Covid-19 enfeksiyonu sonrası büyüyen MAS nedeniyle. Toprak daha 8 yaşındaydı. Ben dahi bu acıyla kavrulurken anne babasını düşünemiyorum. Dostlarım hekim Gülsüm Kahveci Kılınç ve eşi hekim Şenol Kılınç’a Rabbimden büyük bir sabır ve metanet diliyorum" dedi.