82 gün sonra acı haber

82 gün sonra acı haber

İstanbul'da 2 buçuk aydır kayıp olarak aranan Fatih Demir'in husumetli olduğu dostları tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Kuşkuluların cinayetten saatler evvel Silivri'de beraber yemek yedikleri Fatih

Bir yakını Esenyurt’ta yaşayan ve tekstilde çalışan Fatih Demir’in 31 24 Mart 2022 gşöhreti saat 13.30 sıralarında bir dostuyla buluşmak üzere evinden çıktığını ve bir daha kendisinden haber alamadıklarını söyleyerek polise müracaat etti. Yapılan müracaatın ardından Asayiş Şube Kayıp Bireyler Ofis Amirliği takımları araştırma başlattı.

TELEFONU KAPANDI

Yapılan araştırmadaki iddialara göre, Silivri’deki bir kır düğün salonunu işleten İlhan Ç. 31 ve kardeşi Kurban Ç., 38 kiraladıkları araçla 24 Mart 2022 gşöhreti Esenyurt’a gelerek Fatih Demir’i evinden aldılar. Daha sonra beraber Silivri’de işlettikleri düğün salonuna gittiler. Demir’in cep telefonu burada saat 22.00’da kapandı. İlhan ve Kurban Ç. kardeşler saat 23.00 sıralarında kiraladıkları araçla Esenyurt’a geldi. İki kardeş, Demir’in cep telefonunu evinin yakın bir noktasına attıktan sonra Kurban Ç’nin Selimpaşa’daki evine gitti. Bu bilgilere erişen polis İlhan Ç. ve kardeşi Kurban Ç’yi telefon dinlemesine aldı. Ardından da erişilen yeni bilgiler istikametinde işlem başlatıldı.

KAZI YAPILDI

Harekâtta, 15 suç kaydı olan İlhan Ç., 16 suç kaydı olan kardeşi Kurban Ç. ve düğün salonunda garson olan 15 suç kayıtlı Hakan G. 20 gözaltına alındı. Baskın yapılan 4 adresteki aramada, ruhsatsız 2 silah ve av tüfeği ile fişekler ele geçti. Polis Emniyet’te kuşkuluları sorguya aldı. Geçen salı gşöhreti polis kadavra köpeği ile arama çalışması yapılırken polisin dikkatini yeni kazılmış bir alan çekti. Bu alan kepçeyle kazıldığında Fatih Demir’in cesedi bulundu. Silahla öldürüldüğü tanımlanan Demir’in cesedi araştırılmak üzere Adli Tıp Müesseseyi’na götürüldü. Emniyet’te sorguları bitirilen 3 şahıs da adliyeye sevk edilirken, kuşkuluların polisten kaçmaya çalıştıkları görüntüleri de ortaya çıktı.