85 metrelik bölüm çökmüştü! Yol ulaşıma açıldı

85 metrelik bölüm çökmüştü! Yol ulaşıma açıldı

Düzce ile Zonguldak arasındaki D-655 kara yolunun heyelan sebebiyle erişime kapanmasının ardından Karayolları takımları, yeni yolu erişime açtı. 

Düzce ile Zonguldak arasında erişimi sağlayan D-655 karayolu Çiçekpınar mevkiinde 27 Mart tarihinde heyelan alana geldi. Yolun Düzce doğrultusunda 85 metrelik bir kısım çöktü. Heyelan sebebiyle karayolu, çift güzergahlı trafiğe kapatıldı. İstanbul doğrultusuna gidecek vasıtalar Sakarya- Kocaali güzergahına, Ankara doğrultusuna gidecek vasıtalar ise Zonguldak- Ereğli yoluna yönlendirildi. Heyelan olan bölgede trafik akışının sağlanması için seçenek yol çalışmaları başladı.

85 metrelik bölüm çökmüştü Yol ulaşıma açıldı

Karayolları takımları, heyelanın olduğu bölgenin yanında fındık bahçeleri içinden yeni yol açarken, yol çalışmaları 1 hafta içerisinde bitirilerek trafiğe açıldı. Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada “Heyelan sebebiyle kapanan D-655 Akçakoca-Düzce devlet yolu iki güzergahlı olarak trafiğe açılmıştır.” denildi.

Diğer yandan heyelan sebebiyle çöken kısımda ise teknik çalışmalar sürüyor. Bu kısmında ise çalışmaların 100 gün içinde bitirilmesi amaçlanıyor.

85 metrelik bölüm çökmüştü Yol ulaşıma açıldı