ABD bu açıklamayı konuşuyor: Afganistan'a geri döneceğiz

ABD bu açıklamayı konuşuyor: Afganistan'a geri döneceğiz

Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Amerika Birleşik Devletlerinin Afganistan'daki mevcut gidişatla ilgilenmesi mevzusunda çok az alternatifi olduğunu iddia ederek, "Başka uğrumuz yok, Afganistan'a

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'ı Afganistan'dan çekilme mevzusunda tenkitlerine devam eden Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham BBC'ye verdiği görüşmede, "Irak ve Suriye'ye geri döndüğümüz gibi Afganistan'a da geri döneceğiz" dedi.

AFGANİSTAN'A DÖNMEKTEN BAŞKA UĞRUMUZ YOK

Biden'ın geri çekilme harekâtı ile alakalı tüm nasihatleri görmezden geldiğini iddia eden senatör Graham Amerika Birleşik Devletlerinin Afganistan'a dönmek dışında başka bir alternatifi olmadığını söyledi.

TERÖRİSTLER BURAYI GÜVELİ BİR BARINAK HALİNE GETİREBİLİR

Graham, Washington idaresinin Taliban'ın fiili hakimiyeti altındaki ülkeye gerçekten dönmek isteyip istemeyeceğini soran muhabire, "Eninde sonunda yapmak zorunda kalacağız zira terör tehdidi gelişecek. Bu bölge radikal gruplar için cazip bir bölge, El Kaide teröristleri burayı tehlikesiz bir barınak haline getirebilir" dedi

BAŞKA BİR 9/11 KISMETİ TAVAN YAPTI

Daha evvel de Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden'ın  tarihi çekilme fiyaskosuyla alakalı misyondan alınması çağrısında bulunan Graham "Başka bir 9/11 kısmeti tavan yaptı" dedi.
ABD bu açıklamayı konuşuyor: Afganistana geri döneceğiz
TALİBAN'IN AFGANİSTAN'A DOMİNANT OLMA SÜRECİ

Amerika Birleşik Devletleri ile Taliban arasında Şubat 2020'de varılan barış uyuşması çerçevesinde bu sene beynelmilel eforların Afganistan'dan geri çekilme süreci başladı.

Uyuşma, yabancı eforlara saldırılmamasını öngörürken Taliban'ın Afgan güvenlik eforlarına müteveccih eylemlerine dair karar getirmedi.

: İlginize Sürükleyebilir Surat surata eğitim iletiyi: Erdoğan'dan aşı çağrısıBu poz ile duyurdular... Tüm dünya şoke oldu!Kendini Cumhurbaşkanı bülten etmişti... Taliban sonucunu açıkladı!

Afgan hükümetiyle Doha'daki röportajları devam ettiren Taliban, eş zamanlı biçimde hazirandan bu yana şiddetli ataklarla Afganistan'da bir hayli ilçeye, son bir ayda da vilayet merkezlerine süratle dominant oldu.

Başşehir Kabil'i abluka eten Taliban, 15 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin ülkeyi terk etmesinin ardından kenti çatışmasız biçimde hakimiyetine aldı.