ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinden Haseke'de 400 YPG/PKK'lı teröriste silahlı eğitim

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinden Haseke'de 400 YPG/PKK'lı teröriste silahlı eğitim

Amerika Birleşik Devletleri liderliğindeki ortak yönetim eforları, Suriye'nin kuzeydoğusunda Haseke şehrinde 400 YPG/PKK'lı teröriste daha silahlı eğitim verdi. Teröristlere hafif, orta ve ağır…

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelerde varlık gösteren Amerika Birleşik Devletleri liderliğindeki ortak yönetim eforları, terör örgütüne silahlı eğitim vermeye devam ediyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ortak yönetim eforlarının 400 YPG/PKK'lı teröriste müteveccih silahlı eğitimi Haseke'nin Abdülaziz Dağı'nda yapıldı.

3 ay süren eğitimlerde, hafif, orta ve ağır silahların kullanımı, köylere baskın ve sızma usulleri teröristlere uygulamalı olarak anlatıldı.
- Güya mezuniyet merasimine terörist elebaşı "Mazlum Abdi" de katıldı

Eğitimlerin son bulmasıyla beraber, Abdülaziz Dağı'nda teröristler için güya "mezuniyet merasimi" tertip edildi. Merasime terör örgütü YPG/PKK güdümündeki SDG'nin elebaşlarından "Mazlum Abdi" kod isimli Ferhat Abdi Şahin ile bazı Amerika Birleşik Devletlerili komutanlar katıldı.

: İlginize Sürükleyebilir Rize Valisi'nden son dakika açıklaması: 12 saatte 110 kg yağış düştüEsnafa çifte bayram! Turizmcilerin suratı gülüyor...Kurbanlıkları ESK alacak! Kg maliyeti belirli oldu

Silahlı eğitimlerini tamamlayan teröristlerin Haseke'de YPG/PKK saflarına katılacağı bilindi.

TERÖRİSTLERE DAHA EVVEL VERİLEN EĞİTİMLER

Terör örgütü DEAŞ'a karşı kurulan ortak yönetim içerisinde yer alan Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa, Fırat'ın doğusundaki Haseke ve Deyrizor topraklarında YPG/PKK'lı teröristlere daha evvel de muhtelif askeri eğitimlerle destek olmuştu.

Haseke'deki Abdülaziz Dağı ve Spor Kompleksi bölgesi ile Deyrizor'daki Ömer Petrol Sahası bölgesi eğitim alanına dönüştü.
Eğitimlerde, silahların kullanımı, insansız hava vasıtalarının İHA tanımladığı mevkileri karadan ele geçirme, topçu atışı, havadan indirme ve üslere atakları yasaklama usulleri teröristlere uygulamalı olarak anlatılıyor.

Amerika Birleşik Devletleri helikopterleri için pist görevi gören Spor Kompleksinde de YPG/PKK'lı teröristlere uygulamalı havadan indirme eğitimleri veriliyor.

Suriye'de halihazırda Amerika Birleşik Devletleri himayesinde hareket eden Fransız askerleri ise YPG/PKK'lı teröristlere sık sık topçu atışı eğitimleri veriyor.