ABD tüm dünyaya duyurmuştu... Tedarik tehdit altında, 100 bin şoför lazım!

ABD tüm dünyaya duyurmuştu... Tedarik tehdit altında, 100 bin şoför lazım!

Mobilya devi Ikea, sürücü kasveti nedeniyle güç günler yaşıyor. Firmaları vurmaya devam eden bu mesele karşısında işletme, takribî 1.000 ürün hattını tedarik etmekte zorlanıyor. Ancak mesele yalnızca

İkea, bazı mağazalardaki ürün kıtlığının Covid ve Brexit'e bağlı olduğunu belirtti. Grip aşısı tedarikçilerinden gıda ve meşrubat işletmelerine kadar uzanan firmalar da İkea gibi tedarik meseleleri yaşıyor.

Hükümet daha evvel "sektörün güçlüklerini ele almak için sanayi ile yakın bir biçimde çalıştığını" söyledi. Ikea, Birleşik Kraliyet ve İrlanda'daki 22 mağazasındaki stoklarının yüzde 10'u veya takribî 1.000 ürün grubuyla tedarik meseleleri yaşadığını söyledi.

İkea tarafından yapılan açıklamada "Bir Hayli perakendeci gibi biz de Covid-19 ve işgücü kıtlığı sebebiyle tedarik zincirlerimizde süregelen güçlükler yaşıyoruz. Nakliye, hammadde ve kaynak kullanımı bunların hepsini etkiliyor" dendi.  İkea özür diledi ve gidişatın "önümüzdeki haftalarda ve aylarda" düzelmesini umduğunu söyledi.

TÜM YAPIM TEHDİT ALTINDA

Brexit ile iletişimli emekçi meseleleri de et imalini vuruyor. Aynı zamanda İngiltere ve Galler'deki grip aşıları, sürücüsü kasveti sebebiyle ertelendi ve Tesco gibi yiyecek işletmeleri bazı ürünlerde kıtlık olabileceğini söyledi.

: İlginize Sürükleyebilir Brezilya - Arjantin maçında hudut dışı krizi yaşandı! Sağlık Heyeti sahaya girince maç askıya alındıYarın mektepler açılıyor! Bakan Koca'dan ileti varEkonomide yeni yol haritası... OVP onaylandı! Bakan Elvan'dan ilk açıklama

100 BİNDEN FAZLA SÜRÜCÜ LAZIM

Karayolu Taşımacılığı Birliği'ne göre, Birleşik Kraliyet'ta 100.000'den fazla sürücü kasveti var. Salgın sırasında seyahat kısıtlamaları geldiğinde, bir hayli Avrupalı ​​kamyon sürücüyü kendi ülkelerine gitti ve ardından başka bir yerde çalışmaya karar verdi.

Ayrıca, yabancı sürücülerin İngiltere'de çalışmasının artık daha pahalı olduğu anlamına gelen vergi farklılıkları da oldu. Lojistik işletmeleri, meseleyi gevşetmeye çalışmak için hükümeti kısa vadede kamyonlar için geçici çalışma vizelerine izin vermeye çağırıyor. Ancak hükümet devamlı olarak şirketlerin İngiliz sürücüleri bulmak için daha aşırısını yapması gerektiğini söyledi.

Aynı kriz Amerika Birleşik Devletlerinde De yaşanmıştı ve ülkede yurt dışından sürücü alımı yapılacak kararı alınmıştı. 

 

Borsada kolay operasyon ve düşük komite için tıklayın