ABD'de ağır bilanço! Ida Kasırgası 45 can aldı

ABD'de ağır bilanço! Ida Kasırgası 45 can aldı

Amerika Birleşik Devletlerinin kuzeydoğusunda da tesirini gösteren Ida Fırtınası'nın neden olduğu şiddetli yağış ve su baskın neticeyi en az 45 şahsın can verdiği bildirildi.

Ülkenin güneyinde Louisiana eyaletinden sonra kuzeydoğu yakasında da tesirli olan Ida Fırtınası, New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland ve Connecticut eyaletlerinde şiddetli yağışa neden oldu.

New York'ta su baskın ve su baskınlarında 13 şahıs yaşamını kaybederken, New Jersey'de can verenlerin rakamı da 23 geçti.

Pennsylvania, Maryland ve Connecticut eyaletlerindeki can kayıplarıyla beraber su baskınlarda şimdiye kadar en az 45 şahıs yaşamını kaybetti.

New Jersey Valisi Phil Murphy can verenlerin çoğunun vasıtalarında su baskına kapılanlar olduğunu söyledi.

ABDde ağır bilanço Ida Kasırgası 45 can aldı

Su Baskınlardan etkilenen bölgelerde arama kurtarma çalışmaları devam ederken can kayıplarının çoğalmasından da evham ediliyor.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio'nun dün acil gidişat duyuru ettiği kentte, metro istasyonlarını su basmış, çok rakamda şahıs istasyonlarda mahsur kalmıştı.

New Jersey'nin güneyinde oluşan, hortum konutların çatılarında zarara neden olmuş, Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde bir otoban sular altında kalmıştı.

New Jersey'de ise Newark Havalimanı'nı şiddetli yağış sebebiyle su basmış ve çok rakamda uçuş iptal edilmişti.

ABDde ağır bilanço Ida Kasırgası 45 can aldı

New York, New Jersey ve Pennsylvania eyaletlerinde 200 binden fazla şahıs elektrik kesintilerinden etkilenmişti.