ABD'de akılalmaz olay: Köpek gezdiren kadını ayı yedi!

ABD'de akılalmaz olay: Köpek gezdiren kadını ayı yedi!

Amerika Birleşik Devletlerinin Colorado eyaletinde yaşanan hadise dinleyenlerin sanki kanını dondurdu. Yetkililer köpeklerini dolaştırmak için yürüyüşe çıkan bayanı muhtemelen bir aynın yediğini…

BBC'de yer alan habere göre Amerika Birleşik Devletlerinin Colorado eyaletinde akılalmaz bir hadise yaşandı. İki köpeğini dolaştırmak için yürüyüşe çıkan bir kadının ayı hamlesine uğradığı ve ayı tarafından yendiği düşünülüyor.

Kimliği açıklanmayan 39 yaşındaki kadının cesedinin cuma günü bulunduğu açıklandı.

Colorado Park ve Kaba Hayat yetkilileri kadının cesedinin bulunduğu yerde görülen bir anne ve yavrularının ilaçla yattırılarak öldürüldüğünü ve sindirim sistemlerinde insan viraneleri bulunduğunu açıkladı.

Colorada eyaletinde ölümcül ayı hamlelerinin bayağı şartlarda son derece ender yaşandığı bildiriliyor.

Ayı hamlesinde can verdiği düşünülen kadının erkek dostu iki köpeklerinin evin önünde olduğunu görüp kız dostunu göremeyince şüphelendi. Daha sonra kız dostunun cesedini yolun kenarında bulan adam acil servisi ve yetkilileri bölgeye çağırdı.

Gelen takımlar etrafta gezen bir anne ayı ve iki yavrusunu gördü. Tahlil yapmak üzere yattırılan ayıların midelerinde ve sindirim sistemlerinde insan viraneleri bulundu.

Bölgede görev yapan yetkili Cory Chick "Hücumun nasıl gerçekleştiğini inceliyoruz. Bu süreçte hayatını kaybeden kurbanın ailesine ve beğendiklerine sabır ve baş sıhhati dilerim." açıklamasını yaptı.

Kadının vefat nedeninin muhakkak olacağı otopsinin pazartesi günü asıllaştırılacağı açıklandı.