ABD'de ambulans helikopter yerleşim yerine düştü

ABD'de ambulans helikopter yerleşim yerine düştü

Amerika Birleşik Devletlerinin Philadelphia kentinde biri bebek olmak üzere 4 şahsın bulunduğu ambulans helikopter, bir kilisenin önüne düştü. Helikopterdeki bebek, hemşire ve iki tayfa kurtuldu.

Gözden KaçmasınSon dakika... ABDde helikopter düştü Kazada can kaybı yaşanmadıSon dakika... Amerika Birleşik Devletlerinde helikopter düştü! Kazada can kaybı yaşanmadı Haberi görüntüle

Amerika Birleşik Devletlerinin Pensilvanya eyaletine bağlı Philadelphia kentinde bir bebeği hastaneye taşıyan ambulans helikopter, Upper Darby kasabasının Drexel Hill bölgesindeki Metodist Kilisesinin önüne düştü.

Hadise yerine itfaiye ve ambulans takımı sevk edildi. Can kaybı yaşanmayan kazada helikopterde bulunan bebek, kaptan ve öteki 2 şahıs hafif biçimde yaralandı.

Upper Darby polisinden Timothy Bernhardt hadise yerinde yaptığı açıklamada, büyük zarar alana gelen helikopteri işaret ederek, "Arkamda gördükleriniz olağanüstü" ifadelerini kullandı.

Bernhardt helikopterin çocuk hastayı bir hastaneye nakletmek için havalandığı bilgisini paylaştı. 

ABDde ambulans helikopter yerleşim yerine düştü

Bernhardt, kazada can kaybı yaşanmaması ile alakalı 'Burada gördükleriniz salt bir mucize' dedi.

Upper Darby İtfaiye Şefi Derrick Sawyer de "olağanüstü" olarak nitelendirdiği kazada can kaybı olmamasından dolayı dinlediği afallamışlığı dile getirdi.

Acil vaziyet vazifelileri de helikopterin etraftaki binalara zarar vermeden veya rastgele bir bireyi yaralamadan düşmesinin "fantastik" olduğunu belirtti.

Helikopterin hasta bebeği Philadelphia Çocuk Sağlık Kurumuna götürmek üzere havalandığı belirtildi. Sebebi henüz bilinmez kazayla alakalı soruşturma başlatıldı.