ABD'de aşılama krizi devam ediyor! İnsanlar sıra beklerken ölüyor

ABD'de aşılama krizi devam ediyor! İnsanlar sıra beklerken ölüyor

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'ın açıkladığı ve ülke genelinde uygulanmasına başlanan aşılama programına karşın, Amerika Birleşik Devletlerinde aşılanma umuduyla bekleyen binlerce…

Associated Press'in duyurduğu habere göre, Amerika Birleşik Devletleri Hava Güçleri emeklisi Diana Drewes'in Kovid-19 aşısını olmak için gizeme beklerken Ohio eyaletindeki bir destek merkezinde son soluğunu verdiği kaydolundu. Can Veren kadının aşı buluşmasının yaşamını kaybettikten sonra ayarlandığı iddia edildi.

Drews'in kızı Laura Brown mevzuya ait 'Ocak ayında bizi aradıklarında çok donakaldık, annem vefat döşeğindeydi, sağlık görevlisine bizi şimdi aramanızın hiçbir anlamı yok' dediğini ifade etti.

ABDde aşılama krizi devam ediyor İnsanlar sıra beklerken ölüyorAşı beklerken yaşamını kaybeden Diana Drewes

KIZINI AŞI SIRASI BEKLERKEN KAYBETTİ

Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan 73 yaşındaki Richard Rasmussen de kızını aşı sırasında kaybedenlerden biri. Richard Rasmussen'in kızı Julie Rasmussen, ilk doz Pfizer aşısını Ocak ayında yaptırmasının ardından ikinci aşıyı olma sırasındayken Kovid-19 teşhisiyle sağlık kurumuna kaldırıldı ve 19 Şubat'ta yaşamını kaybetti.

Baba Rasmussen bir mülakatında söyledikleriyle duygulandırırken, 'Ve şimdi yalnızım. O benim en iyi dostumdu. Şimdi kimsem yok yalnızım. Yaşarken tek başımayım' demişti.ABDde aşılama krizi devam ediyor İnsanlar sıra beklerken ölüyor247 BİN ŞAHIS CAN VERDİ

Amerika Birleşik Devletlerinde 2020'nin Aralık ayından itibaren uygulanmaya başlanan aşılama tasarısının ardından 247 bin bireyin can verdiği tanımlanırken. Amerika Birleşik Devletleri Sıhhat Bakanlığı yetkilileri sürü bağışıklığına erişmek için yeterli aşı dağıtımının aylar süreceği mevzusunda uyarmışlar, aşı tedariğinin hudutlu olmasından ve insanların aşılanmadan can vermesinden dolayı yeislerini ifade etmişlerdi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNDE KOVİD-19'DAN CAN VERENLERİN RAKAMI 554 BİNİ GEÇTİ

Amerika Birleşik Devletlerinde, yeni tip koronavirüs Kovid-19 sebebiyle yaşamını kaybedenlerin rakamı son 24 saatte 966 çoğalarak 554 bin 106'ya çıktı.

Johns Hopkins Üniversitesinin Kovid-19 bilgilerine göre, ülkede virüs tespit edilenlerin rakamı bir günde 69 bin 739 çoğalış göstererek 30 milyon 610 bin 743'e yükseldi.

Virüs sebebiyle hayatını yitirenlerin rakamı ise 966 çoğalarak 554 bin 106'ya çıktı.

California 3 milyon 675 binden fazla hadise ve 59 bin 614 vefatla ülkede ilk sırada yer alırken, bu eyaleti 2 milyon 799 binden fazla olayla Texas ve 2 milyon 71 binden fazla olayla Florida izliyor.

 

57 MİLYONDAN FAZLA ŞAHSA İKİNCİ DOZ AŞI YAPILDI

Amerika Birleşik Devletlerinde Kovid-19 aşılama istatistiklerini takip eden Hastalık Hakimiyet ve Tedbire Merkezine CDC göre, 101 milyondan fazla şahsa ilk doz, 57 milyonu aşan şahsa ise ikinci doz Kovid-19 aşısı yapıldı.

Salgında hadise ve ölü rakamında dünyada ilk sırada bulunan Amerika Birleşik Devletlerinin ardından 12 milyon 910 bini aşkın olayla Brezilya ve 12 milyon 392 binden fazla olayla Hindistan geliyor.

Kovid-19 kaynaklı can kaybında ise Amerika Birleşik Devletlerini 328 bini geçen ölü rakamı ile Brezilya, 203 bin 854 vefatla Meksika izliyor.