ABD'de büyük skandal! Kurbanların kimlikleri ile binlerce dolarlık vurgun

ABD'de büyük skandal! Kurbanların kimlikleri ile binlerce dolarlık vurgun

Amerika Birleşik Devletleri’nin Miami şehrinde 24 Haziran'da çöken apartmanın kurbanlarının kimliklerini çalıp sahte kredi ve banka kartı hesabı açtığı iddia edilen 3 zanlı hapsedildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaleti Miami şehrinin Surfside bölgesinde 24 Haziran'da çöken bina sanki dünya gündemine bomba gibi düşmüştü. Acı vakada onlarca birey yaşamını kaybederken faciadan aylar sonra Amerika Birleşik Devletleri yeni bir skandalla sarsıldı.Çarşamba günü üç birey, Surfside kurbanlarının kimliklerini sahte kredi ve banka kartları açarak bunları binlerce dolar tüketmek için kullandığı iddiasıyla hapsedildi.

KURBANLARIN KİMLİKLERİNİ ÇALDILAR

Business Inside'da yer alan habere göre, yetkililer ilk olarak Temmuz ayında Surfside kurbanlarının kimliklerinin kimliği belirsiz bir bilgisayar korsanı tarafından çalındığını tespit edip kurbanların ailelerinin kredilerini hakimiyet etmeye çağırdı.

Surfside Belediye Başkanı Charles Burkett, WPLG'ye yaptığı açıklamada, “Bu vahim, şu anda bence tüm Güney Florida, böyle vahim bir şey yapabilen insanlarla yüzleşmek için sabırsızlanıyor." ifadelerini kullandı.

15-30 SENE ARASI HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILABİLECEK

Sahtekarlık ve kalpazanlık da dahil olmak üzere birden fazla suçtan suçlanacak olan Betsy Alejandra Cacho-Medina 30, Rodney Choute 38 ve Kimberly Michelle Johnson 34, Çarşamba sabahı nezaretine alındı. Üçlü, suçlu bulunmaları halinde 15 ila 30 sene hapis cezasına çarptırılabilecek.
ABDde büyük skandal Kurbanların kimlikleri ile binlerce dolarlık vurgun
ÇÖKÜŞÜN ARDINDAN HEMEN HAREKETE GEÇTİLER

Miami-Dade Eyalet Savcısı Katherine Fernandez Rundle, tertip ettiği basın toplantısında siber kabir soyguncularının, can veren kurbanlardan alabileceklerini almak için çöküşün ardından çok süratli hareket ettiklerini belirterek, "Bir grup sözde kimlik hırsızı için azıcık para kazanma zamanıydı. Gidişat bundan ibaret "dedi.

: İlginize Sürükleyebilir Yunanistan'a net mesaj! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sığınmacı açıklamasıŞenol Güneş ve Nihat Özdemir zirvesinde son dakika! Herkes merakla bekliyordu...İstanbul ve çok sayıda kent alarmda! Dikkat: Çok güçlü olacak

Basın toplantısı sırasında yetkililer, asıl ismi Medine olan ve kendini Surfside çöküşünden kurtulan ve yedek kart isteyen 'Kadın Ortiz' olarak tanıtan bir kadının ses klibini oynattı. Güvenlik kamerası görüntüleri ise kadının kredi kartından Versace çantası da dahil olmak üzere toplam 2.500 dolar tüketme yapıldığını ortaya koydu.

BU VİDEO İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR

Miami'de bir kısmı çöken 13 katlı binanın tamamı hakimiyetli biçimde yıkıldıdaha fazla video için